Čitanjem do zvijezda - 2021.

U petak, 17. prosinca 2021. u OŠ Ludbreg održano je školsko Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ u sklopu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja koji su pokrenuli školski knjižničari Međimurske županije.

Na školskom natjecanju sudjelovalo je 14 učenika predmetne nastave, a najbolji među njima bili su Daria Rusak, 7. a, Marcel Dodlek, 7. a i Bruno Bačani, 8. c te će kao ekipa predstavljati školu na županijskom natjecanju.

U kvizu znanja učenici su odgovarali na pitanja iz zadanih knjiga. Tema ovogodišnje sezone projekta je Knjiga i film, a knjige odabrane za čitanje su Vještice Roalda Dahla, Tajni vrt Frances Hodgson Burnett te Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu Ransoma Riggsa.

Cilj je projekta poticati čitanje kod učenika, potaknuti timski rad, ali i individualni napor; raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih; poticati razvoj kreativnosti djece i mladih; poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena; skrenuti pozornost javnosti na važnost usvajanja vještine čitanja. Projekt je namijenjen učenicima predmetne nastave osnovnih škola. Više informacija o projektu možete naći na mrežnoj stranici https://www.facebook.com/CitanjemDoZvijezda

Dariji, Marcelu i Brunu želimo što uspješnije sudjelovanje na županijskoj razini natjecanja!

objavio: Nataša Sedlar   datum: 17. 12. 2021.