Važni linkovi i najnovije Carnet upute za razrednike i predmetne učitelje:

e-dnevnik:       https://e-dnevnik.skole.hr/main/login

e-dnevnik za učenike:     https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava

Najnovije upute koje su nastale nakon mijenjanja nekih funkcionalnosti e-dnevnika možete preuzeti u privitku (klik na opširnije) !!!

eD_Nastavnik_20-08-2013.pdf (1,022.27 KB)
eD_Razrednik_21-08-2013.pdf (1.50 MB)
eD_roditelji.pdf (1.05 MB)

objavio: Stiven Šijak   datum: 4. 9. 2013.

Osnovna škola Ludbreg

A.Kačića Miošića 17, 42230 Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2014./2015. je priložen.

NVOO

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
26.02.2015. 10:11
Europol zaplijenio C&C poslužitelje malvera "Ramnit"
Europol je u suradnji s tvrtkama Symantec, Microsoft i AnubisNetworks onesposobio i zaplijenio C&C poslužitelje koje je koristio malver Ramnit. Ramnit je pokrenut kao računalni crv 2010 te je imao mogućnost inficiranja EXE, DLL, HTM i HTML datoteke. Kasnije je razvijen u trojanskog konja koji je mogao ukrasti web sesije internetskog bankarstva, kopirati osjetljive podatake s tvrdog diska, omogućiti napadačima udaljeni pristup zaraženim računalima i druge zlonamjerne radnje. Istraživaći iz tvrtke Symantec opisali su ga kao kompletni alat za računalni kriminal. Tijekom svog petogodišnjeg postojanja Ramnit je zarazio 3.2 milijuna računala, a u trenutku zaplijene poslužitelja bilo je aktivno oko 350 000 zaraženih računala. Također je blokirano 300 domenskih adresa koje su koristili upravitelji botneta. U otkrivanje i zaplijenu poslužitelja bile su uključene agencije iz Njemačke, Italije, Nizozemske, i Ujedinjenog Kraljevstva, a najviše zaraženih računala nalazilo se u Indiji, Indoneziji i Vijetnamu. Symantec je izdao alat za uklanjanje Ramnita s računala.