Važni linkovi i najnovije Carnet upute za razrednike i predmetne učitelje:

e-dnevnik:       https://e-dnevnik.skole.hr/main/login

e-dnevnik za učenike:     https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava

Najnovije upute koje su nastale nakon mijenjanja nekih funkcionalnosti e-dnevnika možete preuzeti u privitku (klik na opširnije) !!!

eD_Nastavnik_20-08-2013.pdf (1,022.27 KB)
eD_Razrednik_21-08-2013.pdf (1.50 MB)
eD_roditelji.pdf (1.05 MB)

objavio: Stiven Šijak   datum: 4. 9. 2013.

Osnovna škola Ludbreg

A.Kačića Miošića 17, 42230 Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail 1: ured@os-ludbreg.skole.hr

e-mail 2: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2015./2016. je priložen.

UPISI U SREDNJU

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
03.05.2016. 14:38
Android malver prerušen u nadogradnju za Google Chrome
Stručnjaci iz tvrke Zscaler pronašli su malver koji krade korisničke podatke, a predstavlja se kao nadogradnja za popularni preglednik Google Chrome. Malver koristi više domena koje u nazivu koriste riječi kao što su: "google", "market" ili "update" kako bi zavarao korisnike, a same domene su vrlo kratko aktivne kako bi se izbjeglo filtriranje po domenama. Podaci koje malver prikuplja su: informacije o pozivima i SMS porukama, povijest posjećenih stranica te podaci o kreditnim karticama. Korisnik se može zaraziti ako posjeti zaražene web stranice nakon čega dobiva skočni prozor o ažuriranju. Tijekom instalacije malver će zatražiti administratorska prava koja mu trebaju za gašenje antivirusne aplikacije. Nakon instalacije malver se spaja na C&C poslužitelj na koji šalje prikupljene informacije s uređaja. Također, kada korisnik pokuša otvoriti aplikaciju Google Play, malver pokreće lažnu stranicu koja od korisnika traži informacije o kreditnoj kartici. Iz Zscalera smatraju da su sve inačice androida podložne napadu te se preporučuje onemogućavanje instaliranja aplikacija iz nesigurnih izvora, a ako je uređaj već zaražen jedina mogućnost je vraćanje uređaja na tvorničke postavke.