Važni linkovi i najnovije Carnet upute za razrednike i predmetne učitelje:

e-dnevnik:       https://e-dnevnik.skole.hr/main/login

e-dnevnik za učenike:     https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava

Najnovije upute koje su nastale nakon mijenjanja nekih funkcionalnosti e-dnevnika možete preuzeti u privitku (klik na opširnije) !!!

eD_Nastavnik_20-08-2013.pdf (1,022.27 KB)
eD_Razrednik_21-08-2013.pdf (1.50 MB)
eD_roditelji.pdf (1.05 MB)

objavio: Stiven Šijak   datum: 4. 9. 2013.

Osnovna škola Ludbreg

A.Kačića Miošića 17, 42230 Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2014./2015. je priložen.

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
23.03.2015. 15:55
Nova mogućnost bankarskog malvera "Dridex"
Tvrtka Proofpoint objavila je svoje istraživanje o Dridex bankarskom malveru. Dridex se pojavljuje u malicioznim dokumentima koji omogućavaju izvršavanje makro naredbi pomoću kojih se zarazi računalo. Napad na računala pomoću takvih dokumenata nije novost, međutim do sada su se infekcije događale u trenutku otvaranja dokumenta, a takve infekcije su otkrivene zahvaljujući sigurnosnom okruženju (sandbox) u kojem se nalazi dokument u trenutku preuzimanja s interneta i njegovog otvaranja. Nova inačica Dridexa prvo navodi primatelja dokumenta da se omogući izvršavanje makro naredbi, nakon čega on otvara dokument koji je naizgled prazan. Malver čeka da zaraženi dokument bude zatvoren te da napusti sigurnosno okruženje i tek tada pokreće izvršavanje makro naredbi. Omogućavanje izvršavanja makro naredbi može biti riskantno te s njihovim korištenjem treba biti oprezan. Tijekom posljednjih nekoliko mjeseci zabilježeni su napadi Dridex malvera na klijente banaka diljem svijeta.