Osnovna škola Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2014./2015. je priložen.

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
24.04.2015. 14:30
Ranjivo gotovo 100 000 internetskih trgovina
Napadači iskorištavaju kritičnu ranjivost koja pogađa gotovo 100 000 internetskih trgovina i koja se može iskoristiti za krađu podataka milijuna ljudi što uključuje podatke o kreditnim karticama, e-mail i kućnim adresama, telefonskim brojevima i dr. Magento, najkorišteniji sistem za upravljanje sadržajem za internetske trgovine, ima ranjivost koja omogućuje udaljeno izvršavanje koda. Napadači umetanjem proizvoljnog SQL koda mogu kreirati administratorski račun u bazi internetske trgovine i na taj način ukrasti podatke od milijuna kupaca. Napadi na internetske trgovine, koje štiti tvrtka za računalnu sigurnost Incapsula, počeli su 20. travnja s manje od 1000 pokušaja, a 22. travnja je bilo više od 1500 pokušaja te se izvode s adresa koje dolaze iz Rusije i Kine. Ranjivost je otkrila tvrtka Checkpoint u siječnju te je prijavila eBayu koji je vlasnik Magenta. eBay je u veljači izdao zakrpu, no još gotovo 100 000 internetskih trgovina nije instaliralo zakrpu, izvještava Byte.

Autor: Stiven Šijak, 4. 9. 2013.

Važni linkovi i najnovije Carnet upute za razrednike i predmetne učitelje:

e-dnevnik:       https://e-dnevnik.skole.hr/main/login

e-dnevnik za učenike:     https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava

Najnovije upute koje su nastale nakon mijenjanja nekih funkcionalnosti e-dnevnika možete preuzeti u privitku (klik na opširnije) !!!

eD_Nastavnik_20-08-2013.pdf (1,022.27 KB)
eD_Razrednik_21-08-2013.pdf (1.50 MB)