Radionice udruge Dodir (Savez gluhoslijepih osoba)

U srijedu 31.5. i četvrtak 1.6. 2017. u suradnji sa Udrugom Dodir, za razrednu nastavu (od prvog do četvrtog razreda te posebne razredne odjele) u školi su održane radionice za učenike i učitelje "Mala škola znakovnog jezika". Voditeljice Ana Marija Babojelić i Jelena Čondor, sa  učiteljem znakovnog jezika Ivanom Pajićem su učenicima približili znakovni jezik.

Naučili su što je Hrvatski savez gluhoslijepih osoba, DODIR , kako se ophoditi i približiti gluhoslijepim osobama, na koji način komunicirati s njima (dodirom). Neki učenici su pokazali da već znaju dvoručnu abecedu te su naučili neke bitne znakove koje će moći korisititi u svakodnevnom životu kada upoznaju gluhoslijepu ili gluhu osobu.

Ovdje možete pogledati fotogaleriju radionica

Učenicima i učiteljima radionice su bile vrlo zanimljive i poučne.

Mi ćemo se kao škola i dalje zalagati za ovakvu vrstu inicijativa približavanja života ljudi s teškoćama našim učenicima kako bi se senzibiliziralo djecu za pomaganje drugima i empatiju.

objavio: Ana Šamarija   datum: 5. 6. 2017.

raspored1.jpg
raspored1.pdf