VIJESTI IZ PRODUŽENOG BORAVKA

PROJEKT: POMOĆ DJECI MALOG DOMA U KENIJI

Učenici drugih razreda OŠ Ludbreg, u sklopu programa produženog boravka, zajedno sa svojom učiteljicom Dijanom Orehovec, uključili su se u hvalevrijedan projekt pomoći djeci Malog doma u Keniji.

Kroz različite radionice učenike se upoznalo s različitostima njihovih vršnjaka u dalekoj Africi, s uvjetima u kojima oni žive, ali i njihovim svakodnevnim teškoćama i potrebama.  Shvativši kako su sretna djeca jer imaju sve što im je potrebno, i više od toga, učenici su izradili razrednu kasicu u koju su svakog dana stavljali nekoliko kuna za tu djecu. Za sav prikupljeni novac kupili su školski pribor koji će djeci u Keniji olakšati njihovo školovanje. Bili su i jako vrijedni te su oslikali 80-ak šivenih torba koje je donijela gospođa Marijana Janeković, humanitarka iz Koprivnice. Svaka oslikana torba  rađena je s puno dječjeg truda i ljubavi. Kako bi se još više zbližili i upoznali sa svojim dalekim prijateljima u Keniji, učenici su za njih napisali i pismo. Očekujući skori odgovor, ali ispunjeni srećom što su mogli pomoći, učenici se nadaju da će i dalje pomagati. Za sada je njihov zadatak uspješno obavljen, a srca su im  ispunjena srećom i radošću što su mogli onaj mali dio sebe, dati njima, najpotrebnijima.

Učiteljica Dijana Orehovec

Ovdje možete pogledati fotogaleriju.

:: opširnije ::

objavio: Ana Šamarija  datum: 26. 1. 2017. 09:48
» Arhiva naših vijesti

PRODUŽENI BORAVAK OŠ LUDBREG

ŠTO JE PRODUŽENI BORAVAK?

Produženi boravak je neobavezni organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.

Cilj programa je organizirati skrb o djeci mlađe školske dobi nakon redovne nastave te pripremiti učenike za bolje snalaženje u pisanju domaćih zadaća, ponavljanju, uvježbavanju i primjeni naučenog na redovnoj nastavi poštujući pritom skladan emotivan, društveni i psihološki razvoj učenika.

PRODUŽENI BORAVAK U NAŠOJ ŠKOLI

Produženi boravak OŠ Ludbreg započeo je s radom 15. rujna 2014. godine kada se otvorio jedan razredni odjel. Odjel se sastojao od učenika prvih, drugih i trećih razreda koji su bili formirani u jednu heterogenu skupinu koja je brojila 20 učenika.

U školskoj godini 2015./2016., zbog velikog interesa roditelja, produženi boravak nastavlja svoj rada u dva odjela. Jedan odjel sastojao se od učenika 1. razreda koji su bili formirani u homogenu skupinu od 23 učenika, dok se drugi odjel sastojao od učenika 2. i 3. razreda koji su bili formirani u heterogenu skupinu koja je brojila 17 učenika.

ŠKOLSKA GODINA  2016./2017.

Svake školske godine je sve veći broj roditelja koji su zainteresirani za upis svoje djece u produženi boravak te mogućnost upisa ostaje ograničena na učenike prvih, drugih i trećih razreda.

Produženi boravak u novoj školskoj godini 2016./2017. nastavio je s radom u dva odjela i dvije skupine. Prvu, ali i najbrojniju skupinu čine učenici 1.- ih i 3.- ih razreda (24) dok drugu skupinu čine učenici 2.- ih razreda (21). Ukupan broj djece polaznika programa produženog boravka je 45.

Za djecu u produženom boravku, njihovu organizaciju učenja i slobodnog vremena zadužene su učiteljice Dijana Orehovec (2.razred) i Olja Dijanošić (1. i 3. razred). Za boravak je uređena posebna učionica u koju učenici dolaze pri završetku redovne nastave te u njoj ostaju najkasnije do 17,00 sati prema sljedećem dnevnom rasporedu:

11,35 – 12,25    Prihvat učenika, odmor od nastave (igre po vlastitom interesu).

12,30 -  12,50  Organizirano vrijeme (razgovor u krugu, priprema razreda i materijala za rad).

13,00 - 13,30    Pranje ruku i odlazak učenika na ručak.

13,30 – 15,00   Pisanje domaće zadaće, učenje, ponavljanje i vježbanje nastavnih sadržaja prema redovnom nastavnom programu, dodatni rad.

15, 00 - 15,30   Podjela užine učenicima.

15,30 – 17,00  Organizirano slobodno vrijeme (elementarne, štafetne i momčadske sportske igre na otvorenom ili u sportskoj dvorani, gledanje animiranih, igranih i dokumentarnih  filmova, crtanje i čitanje stripova, slikovnica i knjiga, društvene igre, didaktičke i edukativne igre, estetsko uređivanje učionice, ormara, panoa i kutića, školskog dvorišta i okoliša, vježbe za praktični život, kreativne, istraživačke, projektne, tematske, likovne, literarne, dramske, jezične, glazbene, plesne, komunikacijske radionice, parlaonice, debate i pričaonice).

Učiti o učenju i kreativnom provođenju slobodnog vremena, poučavati kroz igru je rad, koji nas i učenike, čini SRETNIMA.

Učiteljica Dijana Orehovec

Osnovna škola Ludbreg

A.Kačića Miošića 17, 42230 Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail 1:

ured@os-ludbreg.skole.hr

e-mail 2:

os-ludbreg@osl.hr

Okvirni vremenik za prvo polugodište za OŠ Ludbreg je u nastavku (excel tablica).

Vremenik je dostupan i vidljiv u E-dneviku.

U slučaju potrebe, učitelji zadržavaju pravo promjene termina, o čemu će učenici biti pravovremeno obaviješteni.

Želimo vam puno uspjeha!

raspored1.jpg
raspored1.pdf

Hrvački klub LUDBREG