Projektni dan škole

Projektni dan 2012./2013.

I ove godine, u petak 26. travnja, u našoj školi održan je projektni dan pod nazivom "Smijehom protiv nasilja".

Kažu da je smijeh lijek za zdrav život, stoga je tematika ovog projektnog dana bila osmišljena u smjeru prevencije nasilja kroz smijeh. Smijeh je odraz našeg raspoloženja, zdravlja i sposobnosti uživanja u životu.

Klikom na OPŠIRNIJE možete pogledati što se sve zbivalo tog dana u našoj školi.

"Ne prestajete se smijati jer odrastate – odrastate jer se prestajete smijati."

(Mike Dirnt)

Dan nam je započeo šalom, osmijehom na licima i pozitivnom energijom. U holu škole učenici su glazbom, plesom i osmijehom na licima pozdravljali svakog prolaznika.

Svi učenici su tokom dana bili uključeni u razne radionice. Učenici i učitelji, zajednički su ovom prilikom bili promotori pozitivnog razmišljanja, smijeha i odlične atmosfere u školi.

Učitelji nižih razreda osmislili su razne plesne aktivnosti, igrokaze, pečenje kolača i druge zanimljive radionice kojima su nasmijali jedni druge, ali i zasitili raznim poslasticama. Učitelji i učenici viših razreda su u korelaciji s nastavnim predmetima učenicima dali prostora da kroz glumu, razgovor, grupni rad, pjesmu i razne tehničke aktivnosti izraze svoje sposobnosti na opušteniji i zabavniji način.

Za vrijeme trećeg sata učenici viših razreda slušali su predavanje o sreći od strane  doktorice Ljiljane Kaliterna Lipovčan i znanstvene novakinje Maje Tadić s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar.

Učenici su također izradili u sklopu radionice Tehničke kulture filmić 'A je to'.

Možete pogledati i rezultate  ankete o zadovoljstvu djelatnika škole i naših građana koju su proveli  - anketirali i obradili učenici 7. i 8. razreda pod vodstvom učiteljice Anđelke Bilić.

Za naše vlastito dobro, svi se trebamo s vremena na vrijeme opustiti, olabaviti - tada će svijet kao ogledalo odraziti  isti spokoj natrag prema nama - stresne situacije, sukobi i nasilje će nestati ili se prorijediti.

Nasmiješi se i cijeli svijet će ti se natrag smiješiti.  To je bio moto našeg projektnog dana, ali i svih idućih dana u godini.

U nastavku pogledajte fotografije!

objavio: Ana Šamarija   datum: 28. 4. 2013.

« Siječanj 2020 »