E usmjeravanje

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

održati će se u srijedu 29.1.2020. u 15 sati.

Nakon sjednice od 16.30 sati održati će se individualni razgovori s roditeljima.

Školska liječnica

AMBULANTA u Novom Marofu, koja je zadužena za OŠ Ludbreg

dostupna na

TEL. 611-042

Zaostatke cijepljenja

možete kontaktirati Dr. Babok iz Varaždina

tel: 398 532

Radno vrijeme: SRI, ČET, PET ( PRIJEPODNE 7-13)

PON, UTO (POSLIJEPODNE 12:30 -19)

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

« Siječanj 2020 »

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

Akcija „Poštujte naše znakove“

Počela je školska godina, što prevedeno na jezik prometne policije glasi:

Novi sudionici u prometu!

Ukoliko uzmemo u obzir da djeca, pogotovo prvašići, tek počinju učiti prometnu kulturu i prometne propise, da su zaigrani i skoro potpuno nesvjesni opasnosti koje na njih vrebaju na prometnicama, jezik prometne policije postaje sve razumljiviji.

Od 1995. godine policija tijekom rujna, mjeseca u kojem počinje školska godina, diljem zemlje provodi Akciju “ Poštujte naše znakove“, kojom se, kako je već svima zasigurno poznato, želi zaštititi najugroženiju skupinu sudionika u prometu - djecu, ali i odrasle, prvenstveno vozače raznih prometala, još jednom podsjetiti  da uvijek paze na njih.

Policija je svjesna činjenice da prometni odgoj i obrazovanje djece u poznavanju prometnih propisa ima veliku ulogu u povećanju sigurnosti cestovnog prometa, ali i podizanju prometne kulture općenito. Stoga Ministarstvo unutarnjih poslova već dugi niz godina poduzima razne preventivno-represivne akcije ne bi li što više utjecalo na zaštitu djece, naših najmlađih sudionika u prometu.

Zbog svega navedenog, u sklopu strateških aktivnosti Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa, policija je dakle i ove godine započela s akcijom Poštujte naše znakove!, poduzimajući neke aktivnosti prije, a veći dio nakon početka školske godine.

Policijski službenik održao je  predavanja i razgovor u svim prvim razredima naše škole kako bi djecu upoznao  s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu, učenicima ukazao kako se treba ponašati u prometu s naglaskom na siguran način prelaska kolnika na raskrižju sa semaforima, kretanje nogostupom, korištenje pješačkog prijelaza i dr.

Učenici su pokazali vrlo veliku zainteresiranost te su nakon predavanja postavljali brojna pitanja, a na kraju predavanja učenicima su poklonjeni reflektirajući prsluci.

Predavanje je održao kontakt policajac Policijske postaje Ludbreg, Siniša Vađunec i  službenik za preventivu u cestovnom prometu PP Ludbreg Stepan Vlado.

Osnovni razlozi zašto su djeca ugrožena kategorija sudionika u prometu su:

- Nižeg su rasta, a to im onemogućuje dobru preglednost prometne situacije te    im je vidno polje ograničeno.

- Zbog nižeg rasta teže su uočljivi ostalim sudionicima u prometu, osobito             vozačima.
- Sposobnost točne procjene brzine kojom se kreću vozila, kao i njegove          udaljenosti im je smanjena.
- Nije im u potpunosti razvijena sposobnost usmjeravanja pozornosti na zbivanja   u prometu.
- Često reagiraju nenadano i impulzivno, jer su zaigrani.
- Nemaju još u potpunosti razvijen osjećaj za procjenu opasnosti.

Savjeti roditeljima:

- Porazgovarajte s djecom o prometu i ukažete im na potencijalne opasnosti koje im prijete.
- Ukažite im na negativne, ali i pozitivne primjere ponašanja u prometu
vježbajte sigurno prelaženje kolnika.
- Objasnite im svrhu pješačkog prijelaza i semaforskih uređaja, kao i razloge        zbog kojih ih treba koristiti, te ulogu prometnog policajca.
- Ako je vaše dijete prvoškolac posebnu pozornost posvetite putu u i iz škole
odaberite najsigurniji put (ne nužno i najkraći) i uvježbavajte s djetetom sigurno kretanje njime.
- Ukažite djetetu na sva opasna mjesta na tom putu.
- Ispravite dijete u situaciji kada pogriješi, ali i nagradite ako usvoji i primjeni određena prometna pravila.
- Vlastitim primjerom pokažite djetetu ispravno ponašanje u prometu
- nikada, bez obzira koliko se žurili, a u pratnji ste djeteta, ne činite prometne prekršaje.
- U situacijama kada dočekujete dijete pred školom ili kućom, ne činite to na suprotnoj strani ulice.
- Ako se vaše dijete kreće u prometu noću ili u uvjetima smanjene vidljivosti, pobrinite se da bude vidljiv, da na sebi ima odjeću i obuću što svjetlijih boja, odnosno kupite mu odjeću, obuću i školsku torbu s ugrađenim reflektirajućim tvarima.
- Djecu u vozilima prevozite isključivo na propisan način.

objavio: Kami Othman   datum: 21. 9. 2015.

NADOKNADA NASTAVE

Poštovani roditelji i učenici!

Varaždinska županija kao osnivač OŠ Ludbreg zatražila je suglasnost MZO-a za nadoknadu nastavnih dana provedenih u štrajku te Vam istu prilažemo. Napominjem da je i subota, 18.travnja 2020., nastavni dan. Ujedno Vas pozivam na Božićnu priredbu koja će se održati 23.12.2019. u kinodvorani u 9:00 sati i u 11:15 sati.

Hvala na razumijevanju.

Ravnateljica: Đurđa Kladić

Suglasnost MZO.pdf

Udžbenici i radni materijal 2019./2020.

Poštovani roditelji,

Grad Ludbreg će financirati kupnju radnog materijala za sve učenike OŠ Ludbreg.
Udžbenike i radni materijal učenici će dobiti u školi prvog radnog dana, 9.rujna 2019.

Napominjemo da Grad ne financira kupnju mapa za likovnu kulturu, zbirki zadataka koje nisu propisane kao ni ispite znanja..

« Siječanj 2020 »