Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

Upisi djece u prvi razred osnovne škole školske godine 2016./2017.

RASPORED TESTIRANJA JE U NASTAVKU klikom na OPŠIRNIJE (priloženi dokument) i na oglasnoj ploči škole (kod ulaza).

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja 2016. godine navršavaju šest godina života, i to djeca rođena od 01. travnja 2009. godine do 31. ožujka 2010. godine, kao i sva ona djeca kojoj je prošle školske godine odgođen upis.

Prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole:

Iznimno se u prvi razred osnovne škole mogu upisati djeca rođena od 01. travnja 2010. godine do 31. prosinca 2010. godine, a koja će šest godina navršiti 31. prosinca 2016. godine. Za tu djecu roditelji ili skrbnici djeteta trebaju podnijeti pismeni zahtjev na propisanom Obrascu 6 – Zahtjev za utvrđivanjem psihofizičkog stanja djeteta. Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole roditelj ili skrbnik podnosi do 31. ožujka 2016. godine Uredu državne uprave u Varaždinskoj županiji, Ludbregu.

Procjenu djetetove psihofizičke zrelosti za polazak u školu provodi Stručno povjerenstvo škole.

Odgoda upisa u školu i privremeno oslobađanje obveze upisa u prvi razred osnovne škole:

Stručno povjerenstvo škole može nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta predložiti Uredskom povjerenstvu odgodu upisa u školu, ako procjeni da bi odgoda pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj. Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo jedanput, i to za jednu školsku godinu.

Roditelj odnosno skrbnik djeteta kojemu je zdravlje teško oštećeno ili za djecu sa višestrukim teškoćama u razvoju može podnijeti Uredu državne uprave zahtjev za privremeno oslobađanje obveze upisa u prvi razred osnovne škole. Uz zahtjev roditelj obavezno donosi na sistematski pregled školskom liječniku medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Pregled za upis djeteta u 1. razred osnovne škole provodi se temeljem Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,učenika te sastavu stručnih povjerenstava(Narodne novine,broj (67/14).

LINK U NASTAVKU: http://www.propisi.hr/print.php?id=7236

Nadležnost školskog liječnika:

Specijalist školske medicine, kroz čitavo vrijeme školovanja (osnovna škola, srednja škola i fakultet) sustavno će pratiti učenika ili studenta kroz program mjera preventivne i specifične zdravstvene zaštite. Aktivnosti koje školski liječnik u timu s prvostupnicom sestrinstva provodi su: sistematski pregledi, probiri vida, sluha, koštano-mišićnog sustava, rad u savjetovalištu, cijepljenja, te zdravstveno–odgojni rad, a s ciljem da se spriječiti odnosno na vrijeme uočiti poremećaje zdravlja i ponašanja.

Zdravstveni pregled djeteta prije polaska u školu koji je vrlo važan segment u konačnoj odluci Stručnog povjerenstva škole. Zadaća pregleda je utvrditi zdravstveno stanje, te stupanj zrelosti djeteta za školu. Pregled školskog liječnika se u pravilu obavlja u ambulanti školske medicine, iznimno u prikladnim prostorima škole koju će učenik pohađati.

Roditelji će na oglasnoj ploči škole  moći vidjeti raspored za sistematski pregled djeteta sa datumom i mjestom održavanja sistematskog pregleda. (OŠ LUDBREG) Sa sistematskim pregledima započeti ćemo početkom ožujka 2016. godine do najkasnije 15. lipnja 2016 godine.

Na sistematski pregled treba donijeti postojeću medicinsku dokumentaciju za svu onu djecu koja su u praćenju specijalista zbog kronične bolesti ili razvojnih teškoća. Osobito je važno donijeti pisano mišljenje i preporuke rehabilitatora koji su kroz predškolsku dob pratili djecu sa teškoćama u razvoju (logoped, edukacijski rehabilitator, psiholog, fizijatar i sl.).

Raspored_testiranja_za_upis_u_1._razred_16-17.pdf (221.69 KB)

objavio: Ana Šamarija   datum: 3. 2. 2016.

« Ožujak 2024 »