E usmjeravanje

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

održati će se u srijedu 29.1.2020. u 15 sati.

Nakon sjednice od 16.30 sati održati će se individualni razgovori s roditeljima.

Školska liječnica

AMBULANTA u Novom Marofu, koja je zadužena za OŠ Ludbreg

dostupna na

TEL. 611-042

Zaostatke cijepljenja

možete kontaktirati Dr. Babok iz Varaždina

tel: 398 532

Radno vrijeme: SRI, ČET, PET ( PRIJEPODNE 7-13)

PON, UTO (POSLIJEPODNE 12:30 -19)

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

« Siječanj 2020 »

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

POŠTUJTE NAŠE ZNAKOVE

Počela je nova školska godina, što prevedeno na jezik prometne policije glasi: novi sudionici u prometu!

I ove godine, diljem zemlje provodi se preventivna akcija Poštujte naše znakove!

Riječ je o preventivnoj akciji Ministarstva unutarnjih poslova kojom se, kako je već svima zasigurno poznato, želi zaštititi najugroženiju skupinu sudionika u prometu - djecu, ali i odrasle, prvenstveno vozače raznih prometala, još jednom podsjetiti  da uvijek paze na njih. Ova akcija započeta je još 1995. godine.

U sklopu provođenja akcije "Poštujte naše znakove" službenik Policijske postaje Ludbreg Vlado Stepan održao je  edukativno predavanje učenicima prvih  razreda naše škole.

Policijski službenik upoznao je učenike s temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu: načinu prelaska preko kolnika, korištenju pješačkog prijelaza, prelazak kolnika na raskrižju gdje se nalaze semafori, vožnja u automobilu, kretanje nogostupom, vožnja biciklom, vožnja rolama… i sl.

Učenici su aktivno sudjelovali u predavanju, dajući vlastite primjere ponašanja u prometu.

Na kraju predavanja učenici su nagrađeni reflektirajućim kišnim kabanicama.

Osnovni razlozi zašto su djeca ugrožena kategorija sudionika u prometu

• nižeg su rasta što im onemogućuje dobru preglednost prometne situacije,
  • vidno polje im je ograničeno,
  • zbog nižeg rasta teže su uočljivi ostalim sudionicima u prometu, osobito vozačima,
  • sposobnost točne procjene brzine kojom se kreću vozila, kao i njegove udaljenosti im je smanjena,
  • nije im u potpunosti razvijena sposobnost usmjeravanja pozornosti na zbivanja u prometu,
  • često reagiraju nenadano, impulzivno zato što su zaigrani,
  • nemaju još u potpunosti razvijen osjećaj za procjenu opasnosti.

Savjeti roditeljima

• porazgovarajte s djecom o prometu i ukažete im na potencijalne opasnosti koje im od njega prijete;
  • ukažite im na negativne, ali i pozitivne primjere ponašanja u prometu;
  • vježbajte sigurno prelaženje kolnika;
  • objasnite im svrhu pješačkog prijelaza i semaforskih uređaja, kao i razloge zbog kojih ih treba koristiti, te ulogu prometnog policajca;
  • ako je Vaše dijete prvoškolac, posebnu pozornost posvetite putu u i iz škole;
  • odaberite najsigurniji put (ne nužno i najkraći) i uvježbavajte s djetetom sigurno kretanje po njemu;
  • ukažite djetetu na sva opasna mjesta na tom putu;
  • ispravite dijete u situaciji kad pogriješi, ali i nagradite ako usvoji i primijeni određena prometna pravila;
  • vlastitim primjerom pokažite djetetu kako se treba ispravno ponašati u prometu;
  • nikada, bez obzira koliko se žurili, a u pratnji ste djeteta, ne činite prometne prekršaje;
  • u situacijama kad dočekujete dijete pred školom ili kućom, ne činite to na suprotnoj strani ulice;
  • ako se Vaše dijete kreće u prometu noću ili u uvjetima smanjene vidljivosti, pobrinite se da bude vidljiv, da na sebi ima odjeću i obuću što svjetlijih boja, odnosno kupite mu odjeću, obuću i školsku torbu s ugrađenim reflektirajućim tvarima;
  • djecu u vozilima prevozite isključivo na  propisan način.

objavio: Kami Othman   datum: 13. 9. 2017.

NADOKNADA NASTAVE

Poštovani roditelji i učenici!

Varaždinska županija kao osnivač OŠ Ludbreg zatražila je suglasnost MZO-a za nadoknadu nastavnih dana provedenih u štrajku te Vam istu prilažemo. Napominjem da je i subota, 18.travnja 2020., nastavni dan. Ujedno Vas pozivam na Božićnu priredbu koja će se održati 23.12.2019. u kinodvorani u 9:00 sati i u 11:15 sati.

Hvala na razumijevanju.

Ravnateljica: Đurđa Kladić

Suglasnost MZO.pdf

Udžbenici i radni materijal 2019./2020.

Poštovani roditelji,

Grad Ludbreg će financirati kupnju radnog materijala za sve učenike OŠ Ludbreg.
Udžbenike i radni materijal učenici će dobiti u školi prvog radnog dana, 9.rujna 2019.

Napominjemo da Grad ne financira kupnju mapa za likovnu kulturu, zbirki zadataka koje nisu propisane kao ni ispite znanja..

« Siječanj 2020 »