Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

Korištenje alata Plickers na nastavi Hrvatskog jezika

17. i 20. 11. 2017. na nastavi Hrvatskog jezika, učenici 6.a i 6.b razreda ponovili su gradivo o zamjenicama uz pomoć aplikacije Plickers. Taj je alat namijenjen inovativnoj provjeri znanja u razredu. Možete napraviti kratku provjeru znanja, ankete ili istraživanjima s automatskim prikupljanjem i analizom dobivenih rezultata.

Alat je besplatan i dostupan svima! Potrebno je registrirati se na stranicu plickers.com te unijeti podatke o razredu kojem predajete. Svakom učeniku dodijelite jedinstvenu karticu tako da je onemogućeno prepisivanje. Svojim izgledom podsjećaju na QR kodove. Kod kuće pripremite zadana pitanja, isprintate kartice koje vam vrijede za sve razrede i spremni ste za kviz.

Ono što vam je potrebno na satu jest računalo, projektor i aplikacija koju ćete prije skinuti na vaš mobitel. Pitanja koja ste sastavili automatski su učitana na mobitel. Morate se ulogirati na internetsku stranicu gdje ćete odabrati Live View kako bi se učenicima projicirala pitanja na projektoru. Vaš je zadatak očitati njihove kartice koje će oni okrenuti prema vama u zadanom smjeru. Kartice se okreću ovisno o točnom odgovoru (a, b, c, d).

Učitelj odmah kod očitavanja dobije povratnu informaciju o točnom ili netočnom odgovoru, a učenicima se to isto može prikazati nakon što svi odgovore. Svi su odgovori pohranjeni u mobitel i služe kao odlična informacija o usvojenom gradivu ili samo određenom pitanju jer osim što vidite učenički ukupni rezultat za cijeli kviz, možete vidjeti i postotak riješenosti određenog pitanja u cijelom razredu.

Učenicima je ovakva vrsta provjere bila iznimno zanimljiva, a usput su kroz igru ponovili i uvježbali određenu nastavnu cjelinu. Preporučujem svakom učitelju da uključi ovaj alat u svoju nastavu jer je vrlo jednostavan za korištenje i ne zahtijeva puno utrošenog vremena, a učenici su dodatno motivirani za usvajanje gradiva. U slučaju da vaša učionica nije opremljena računalom i projektorom, svejedno možete uz pomoć svog mobitela prikupiti podatke koje ćete kasnije podijeliti s učenicima, zato ovu vrstu tehnologije možete koristiti neovisno o opremljenosti učionice.

objavio: Maja Mlakar   datum: 28. 11. 2017.