PRVAŠIĆI -DRUGI DIO PREGLEDA Upute liječnice školske medicine - upisi u 1. razred osnovne škole

Poštovani roditelji,
u prilogu možete pročitati upute školske liječnice  za liječnički pregled djece za upis u 1. razred osnovne škole.
SVI RODITELJI BIT ĆE KONTAKTIRANI OD STRANE ŠKOLSKE MEDICINE TIJEKOM SRPNJA I KOLOVOZA STOGA MOLIMO DA NE KONTAKTIRATE LIJEČNICU SAMI.
UPUTE MOŽETE PREUZETI KLIKOM NA opširnije.

TAKOĐER PREUZMITE  UPITNIK KOJI MORATE POPUNITI (PODACI O DJECI), A UPUTE OBAVEZNO PROUČITE PRIJE ODLASKA NA PREGLED.

Ukoliko nemate mogućnosti kod kuće za printanje upitnika i uputa- možete preuzeti iste u školi, kod malog ulaza, odnosno kod školske ambulante.

iz ambulante ćete biti kontaktirani u srpnju ili kolovozu!

Ambulanta školske medicine dr. med. Tanja Obelić-Babok, Kolodvorska 20, Varaždin

NAČIN NARUČIVANJA TERMINA ZA PREGLED

kontakt br. 042 398 532 od 13-14h

e mail: tanja.obelic-babok@zzjzzv.hr

DOKUMENTACIJA
- Popis dokumentacije koju je potrebno dostaviti e-poštom 3 dana prije termina pregleda ( ako postoji mogućnost, ako ne onda donijeti sa sobom):
- Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (Upitnik za roditelje u prilogu)
- cjepna iskaznica
- zdravstvena iskaznica
- Popis dodatne dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju mišljenje predškolske ustanove o vrtića razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

PRIDRŽAVANJE MJERA ZAŠTITE
Kod dolaska na pregled potrebno je nazvati nadležnu ambulantu ispred zgrade Doma zdravlja te pričekati dok nadležna osoba dođe po Vas.

Važno je imati maskice.  Kod dolaska se kontrolira temperatura te se ispunjava izjava da niste prema svom saznanju vi i dijete, bili u riziku od COVID-19 infekcije.
U pratnji smije biti samo jedan roditelj, potrebno je doći točno u termin i ne zadržavati se nakon završenog pregleda.
Febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni.

PREGLED
- sestrinski dio pregleda- sestra mjeri tjelesnu masu i tjelesnu visinu, arterijski tlak, puls, te ispituje vid na daljinu.
- liječnički dio pregleda uključuje potpuni fizikalni pregled, procjenu zrelosti za upis u školu
Zubna putovnica i laboratorijska obrada obavit će se na jesen odnosno ranije ako to epidemiološka situacija bude dozvoljavala.
Pedijatrijski karton na uvid uputno je tražiti samo ukoliko je to nužno za procjenu uz poštivanje načina rada pedijatrijskih ambulanti.

Dr med.Tanja Obelić-Babok spec.školske

objavio: Ana Šamarija   datum: 1. 6. 2020.