Novosti iz produženog boravka

Ž I    B O R A V A K

Produženi boravak neobavezan je, organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.

Suvremeni način života sve većem broju roditelja nameće potrebu zbrinjavanja djeteta mlađe školske dobi koje nakon redovne nastave odlazi kući i bez nadzora provodi vrijeme do dolaska roditelja. Samostalan boravak kod kuće često izlaže dijete mnogim opasnostima, a strah i briga roditelja za dijete tijekom radnog dana nameću potrebu za organiziranom brigom o djetetu.
Škole time dobivaju novu i zahtjevniju ulogu koja od zaposlenika zahtijeva organiziraniju skrb za dijete.

Produženi dnevni rad nakon redovite prijepodnevne nastave – produženi boravak, jedan je od modela kojim se mogu kvalitetno i sustavno riješiti navedeni problemi, osobito u urbanim sredinama.

Cilj produženog boravka je pripremiti učenike za bolje snalaženje u pisanju domaćih zadaća, ponavljanju, uvježbavanju i primjeni naučenog na redovnoj nastavi poštujući pritom skladan emotivan, društveni i psihološki razvoj učenika.

PRODUŽENI BORAVAK U OŠ LUDBREG

Produženi boravak u OŠ Ludbreg s radom je započeo 15. rujna 2014. godine. Otvoren je jedan razredni odjel koji su činili učenici prvih, drugih i trećih razreda u heterogenoj skupini od 20 učenika.

U školskoj godini 2019./2020., imamo šest odjela produženog boravka i ukupno 125 učenika.

O njima brinu učiteljice razredne nastave, magistre primarnog obrazovanja, Romana Kišić i Antonija Jandrok (učenici prvih razreda), Petra Novak (učenici drugih razreda), Renata Štabi i Ana Šehić (učenici trećih razreda) i Ivana Markulinčić (učenici četvrtih razreda).

Učenici prvih razreda s učiteljicom Romanom

Učenici prvih razreda s učiteljicom Antonijom

Učenici drugih razreda s učiteljicom Petrom

Učenici trećih razreda s učiteljicom Renatom