Novosti iz produženog boravka

OBAVIJEST!!!!

Dragi roditelji,
obzirom na novonastalu situaciju program produženog boravka odvijat će se online.

Ovo je poveznica na stranicu na kojoj će biti pripremljeni interaktivni zadaci za učenike. → https://pbosludbreg.weebly.com/
Stranici se može pristupiti i preko mobitela. Na stranici će se nalaziti interaktivni sadržaji za učenike koji će pratiti sadržaj koji uče.
Za bilo kakva pitanja, nejasnoće i nedoumice vezane uz domaću zadaću, stojimo Vam na raspolaganju! 🙂

Učiteljice produženog boravka

Ž I    O R A V A K

Produženi boravak neobavezan je, organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.

Suvremeni način života sve većem broju roditelja nameće potrebu zbrinjavanja djeteta mlađe školske dobi koje nakon redovne nastave odlazi kući i bez nadzora provodi vrijeme do dolaska roditelja. Samostalan boravak kod kuće često izlaže dijete mnogim opasnostima, a strah i briga roditelja za dijete tijekom radnog dana nameću potrebu za organiziranom brigom o djetetu.
Škole time dobivaju novu i zahtjevniju ulogu koja od zaposlenika zahtijeva organiziraniju skrb za dijete.

Produženi dnevni rad nakon redovite prijepodnevne nastave – produženi boravak, jedan je od modela kojim se mogu kvalitetno i sustavno riješiti navedeni problemi, osobito u urbanim sredinama.

Cilj produženog boravka je pripremiti učenike za bolje snalaženje u pisanju domaćih zadaća, ponavljanju, uvježbavanju i primjeni naučenog na redovnoj nastavi poštujući pritom skladan emotivan, društveni i psihološki razvoj učenika.

PRODUŽENI BORAVAK U OŠ LUDBREG

Produženi boravak u OŠ Ludbreg s radom je započeo 15. rujna 2014. godine. Otvoren je jedan razredni odjel koji su činili učenici prvih, drugih i trećih razreda u heterogenoj skupini od 20 učenika.

U školskoj godini 2019./2020., imamo šest odjela produženog boravka i ukupno 125 učenika.

O njima brinu učiteljice razredne nastave, magistre primarnog obrazovanja, Romana Kišić i Antonija Jandrok (učenici prvih razreda), Petra Novak (učenici drugih razreda), Renata Štabi i Ana Šehić (učenici trećih razreda) i Ivana Markulinčić (učenici četvrtih razreda).

Učenici prvih razreda s učiteljicom Romanom

Učenici prvih razreda s učiteljicom Antonijom

Učenici drugih razreda s učiteljicom Petrom

Učenici trećih razreda s učiteljicom Renatom