Shema školskog voća je program EU-a u koji je već uključeno oko devet milijuna djece u 24 zemlje članice, a od ove školske godine obuhvatit će i gotovo 246 tisuća hrvatskih školaraca.
Riječ je o dodatnom, i za roditelje besplatnom, serviranju još jedne porcije voća učenicima od prvog do četvrtog razreda, najmanje jednom tjedno. Shema školskog voća, na koju će u ovoj školskoj godini utrošeno biti 1,375 milijuna eura, najvećim dijelom iz EU proračuna za poljoprivredu, trebala bi pridonijeti povećanju potrošnje voća kod djece u nižim razredima osnovne škole. Djeci će se, po mogućnosti od domaćih dobavljača, servirati, ovisno o sezoni, mandarine i jabuke, kruške i šljive, breskve, nektarine, trešnje i jagode.

raspored1.jpg
raspored1.pdf