Četvrtu godinu zaredom u OŠ Ludbreg rade pomoćnici u nastavi. Njihov rad omogućen je financiranjem najvećim dijelom od strane Europske unije te manjim dijelom Varaždinske županije, a putem projekata županije i natječaja za sredstva Europskog socijalnog fonda. Također su u našoj školi radili pomoćnici koje smo zapošljavali preko Zavoda za zapošljavanje putem neke od njihovih mjera za nezaposlene. Pomoćnici u nastavi zaposleni putem projekata su nezaposlene osobe koje su prošle ciljanu selekciju prema sposobnostima i karakteristikama osobnosti te edukaciju za pomoćnike u nastavi.

U razdoblju od 2014. do 2018. osiguravanje pomoćnika omogućeno je putem četiri projekta Varaždinske županije za dodjelu bespovratnih sredstava iz fondova EU. To su projekti „Osiguravanje pomoćnika učenicima u školama Varaždinske županije“, „Veliki za male“, „Uz tebe sam“ te ove školske godine projekt „Ja mogu“.

Korisnici usluga pomoćnika su učenici u nepovoljnom položaju u savladavanju obrazovnih i razvojnih zadataka koje u takav položaj stavljaju njihove različite teškoće u razvoju. Stoga je cilj rada pomoćnika u nastavi olakšati njihov nepovoljan položaj i savladavanje prepreka koje pred njih stavljaju njihove teškoće u razvoju. Na taj način je učenicima s teškoćama omogućena inkluzija u redovni obrazovni sustav i smanjivanje socijalne isključenosti. Ne manje važan cilj je i razvoj društvene svijesti kod učenika, roditelja i svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa u prihvaćanju različitosti. Ovi ciljevi se ostvaruju svakodnevnim neposrednim radom pomoćnika s učenicima i njihovim interakcijama s učiteljima i roditeljima.

Ove školske godine pomoćnici u nastavi su Goran Pokos, Jasminka Dragić te Kristina Benković , zaposlena kao zamjena za Tanju Grgetić koja je na održavanju trudnoće. Njihova imena zaslužuju biti dio ovog osvrta na projekt „Ja mogu“ s obzirom da su svojim angažmanom i radom postali dragocjeni u odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju. Ta imena dobro znaju učenici kojima pomažu, drugi učenici ,učitelji i roditelji. S obzirom na veličinu škole i brojnost djece s teškoćama u razvoju bilo bi dobro da ima više pomoćnika u nastavi čija bi imena pamtila djeca kojima bi pomagali.

Davor Kosec,prof.

Stručni suradnik psiholog

Koordinator za pomoćnike u nastavi

U nastavku možete preuzeti prezentaciju 'Kako je to biti pomoćnik u nastavi'  koju je izradio pomoćnik u nastavi u OŠ Ludbreg, Goran Pokos.

Trajanje satova

Termini -informacije

Termini podrazumijevaju javljanje učitelja - odgovaranje na mailove roditelja.

Za sada će se radi epidemioloških mjera individualni razgovori održavati online.

Nadamo se da ćemo s vremenom moći održavati informativne razgovore uživo.

U prilogu je termin i službeni mail učitelja- termin u kojem roditelji mogu očekivati odgovor i povratnu informaciju od učitelja.

UCITELJI INDIVIDUALNI 20 21.docx

Upisi u SREDNJU

PROJEKT LORA

LORA - laboratorij održivog razvoja

Pogledajte ovdje kakvi projekti se odvijaju u našoj školi.

« Listopad 2020 »

TRAJANJE SATOVA - DVIJE SMJENE