POVIJEST OŠ LUDBREG

TRG SVETOG TROJSTVA SA STAROM ŠKOLOM U POZADINI - 1936.

IZVORNI TEKST POVELJE O IZGRADNJI PRVE LUDBREŠKE ŠKOLE:

Za vladanja Njegovog cesarskog i kralj. apoštolskoga  Veličanstva Franje Josipa I Njegove preuzvišenosti bana Dalmacije,  Hrvatske i Slavonije grofa Dragutina Kuhen Hedervari, Njegove preuzvišenosti nadbiskupa zagrebačkoga Jurja Posilovića, predsjed- nika unutarnjega vladinog odjela presvietlog gospodina Otona Krajcsovicsa Iločkog, predstojnika bogostovlja-nastave presvietlog gospodina Armina Pavića, velikoga župana županije varaždinske  kraljevskog slobodnog grada Varaždina presvietlog gospodina Radoslava pl. Rubido-Zichi od Zagorja Zicsa i podžupana vele- možnog gospodina Stjepana pl. Beloševića, županijskog školskog nadzornika poglavitog gospodina Šime Obtrkića, župnika rkt. župe ludbreške Janka Bočkaja, kraljev-kotarskog predstojnika Ludbreškog Stjepana pl. Peičića, velikog sudca Rudolfa Stancera, opć.načel- nika Tomislava pl. Bušića, ravnajućeg učitelja Antina Tržića, ter učitelja Ivana Hrupačkog, učiteljica Sofije Štajdohar i  Hermine Kraus, ludbr. kapelana Petra Mihinića, mjestnog školskog nadzornika Franje Hilda i školskih odbornika dra Antuna Damaške, dra Ivana Magdića, Tone pl. Bušića, Janka Bočkaja, Vilima Scheyera Gjure Gjurana, Josipa Kon, Gjure Kerstnera, a glavara zemljištne zajednice ludbreške Roka Vadjona, predsjednika srpsko pravoslavne obćine Bolfanske Mile Vučkovića, predsjednika izraelitičke bogo- štovne općine Vilima Scheyera rabina Mavra Taubera, vatrogasnog vojvode Samuela Scheyera, bje sagradjena ova školska zgrada,  troškom od 25.000 forinti doprinesenih po žiteljih školske općine ludbreške, uz poklon vlastelina ludbreškog Njegove Jasnosti kneza Edmunda Bačani-Strattmana od 33.000 opeka, po gradjevnom poduzet- niku Tomi Romanu Marondiniju iz Kaniže, pod nadzorom gradjevnog odbora Franje Hilda, Šandor nacrtu izradjenom po kr. kot. nadinžiniru Žigi Egersdorferu i pod njegovim rukovodjenjem, a na današnji dan po domaćem župniku Janku Bočkaju blagoslovljena i uporabi predana, dočim je zaključni kamen u zastupanju velemožnog gospodina kralj. podžupana Stjepana pl. Beloševića postavio kraljevski županijski školski nadzornik pogl. gosp. Šime Obtrkić.

U Ludbregu dana 26. listopada 1899.

Slijede potpisi prisutnih, danas već teško čitljivi i nečitljivi.  Povelju prepisala i dopunila prema drugim izvorima Marija Winter, učiteljica u penziji.

U Ludbregu, 10. X 1975.

Za web pripremio i uredio Mile Rukavina dipl.ped.

STARA ZGRADA OSNOVNE ŠKOLE IZGRAĐENA 1899. I SRUŠENA 1976.

UČITELJSKI ZBOR GRAĐANSKE ŠKOLE SA RAVNATELJEM NIKOLOM MIŠKULINOM  U LUDBREGU 1930.

PROSLAVA DANA ŠKOLE 1962.

OSNOVNA ŠKOLA "LUDBREG" NA NOVOJ LOKACIJI - 2008.

ZGRADA OSNOVNE ŠKOLE 1936.

UČITELJI OŠ "LUDBREG" 2010.

OSMI RAZRED 1973. SA UČITELJIMA

UČITELJI OŠ LUDBREG - 1992./93,

ISTA ZGRADA U KOJOJ SU DANAS RAZNE DRUŠTVENE ORGANIZACIJE

NA MJESTU STARE ŠKOLE, DANAS JE BANKA I POŠTA.

UČITELJI OŠ LUDBREG 2011.

Sve slike prikupio Tomica Letina. Tekst: Mile Rukavina.

Osnovna škola Ludbreg

A.Kačića Miošića 17, 42230 Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail 1:

ured@os-ludbreg.skole.hr

e-mail 2:

os-ludbreg@osl.hr

Upisi.hr

U nastavku možete preuzeti datoteke OKVIRNOG VREMENIKA PISANIH PROVJERA za drugo obrazovno razdoblje 2016./2017.

U slučaju potrebe, učitelji zadržavaju pravo promjene termina, o čemu će učenici biti pravovremeno obaviješteni.

Želimo vam puno uspjeha!

Hrvački klub LUDBREG

Računalna sigurnost
18.08.2017. 15:31