Poštovani roditelji i djeco, na ovoj stranici ćemo objavljivati jelovnike za tekući mjesec. Sve svoje primjedbe na kuhinju ili na jelovnike možete slati u tajništvo gospođi Vinki Softić na mail:

vinka.softic@vz.t-com.hr ili na broj telefona 810-834.

Prema projektu "Super doručak - moj najbolji izbor"

Pravilnik o radu školske kuhinje

U nastavku možete preuzeti novi Pravilnik o radu školske kuhinje  OŠ Ludbreg koji vrijedi od 1.1.2017.godine.

Pravilnik o radu skolske kuhinje.pdf

Shema školskog voća

Republika Hrvatska po principima Europske unije od 2013. godine provodi Shemu školskog voća kao mjeru koja bi trebala pridonijeti povećanju potrošnje voća i povrća kod djece u nižim razredima osnovne škole.

Osnovni ciljevi mjere su promoviranje i oblikovanje zdravih prehrambenih navika školske djece te podizanje razine svijesti o važnosti voća i povrća u pravilnoj prehrani.

U okviru Sheme školskog voća, voće i povrće nudi će se kao zaseban obrok neovisno od obroka u okviru školske prehrane, kontinuirano kroz cijelu školsku godinu.

OŠ Ludbreg pridružila se Shemi i provodi je svaki tjedan.

Dodatne informacije o projektu potražite na sljedećim poveznicama:

1. Letak - Jedem voće, mislim zdravo - Shema školskog voća

2. Vodič o provedbi Sheme školskog voća s primjerom Ugovora o pristupanju Shemi školskog voća

3. European Commission, Agriculture and Rural Development - School Fruit Scheme

raspored1.jpg