Jakov Bačani dobio priznanje, a Freja Potočnik Kranjčec pohvalnicu na 5. književnom natječaju "Zavičaj uz rijeku Dravu"

U Osnovnoj školi Veliki Bukovec 8. ožujka u okviru drugog dana manifestacije 6. Dani Zlate Brzeske predstavljen je zbornik radova petog Književnog natječaja za učenike osnovnih škola podravsko-međimurskog kraja koje se nalaze uz rijeku Dravu Zavičaj uz rijeku Dravu te su učenicima najuspješnijih radova dodijeljena priznanja i pohvalnice. Natječaj je raspisala Udruga Vendi – Udruga za očuvanje prirodne i kulturne baštine, kulturu i umjetnost te promidžbu seoskog turizama Đelekovec, u suradnji s Općinom Veliki Bukovec, Općinom Mali Bukovec, Općinom Đelekovec i OŠ Veliki Bukovec.

Na Natječaj je pristiglo 57 učeničkih radova: 34 pjesme na kajkavskom narječju, devet pjesama na hrvatskom standardnom jeziku i 13 proznih radova (dva na kajkavskom narječju i 12 na standardu). Ocjenjivačko povjerenstvo  izabralo je 20 radova za izvedbu na književnoj večeri. Učenik 5. r. Jakov Bačani dobio je nagradu u obliku paketa vrijednih knjiga  te priznanje za svoju pjesmu Dedek v trsju u kategoriji najbolja pjesma na kajkavskom narječju. Učenica 7. r. Freja Potočnik Kranjčec dobila je pohvalnicu za uspješno sudjelovanje na književnom natječaju s pjesmom On. Priznanje za uspješno sudjelovanje na književnom natječaju dobile su i njihove mentorice Nataša Sedlar, prof. i Ljudmila Kladić, prof. Freja nije mogla prisustvovati književnoj večeri, stoga je njezinu pjesmu javno čitala učenica 7. r. Dunja Makar.

Svih 57 radova tiskano je u zborniku Moja domaja. Među njima nalaze se i svi ostali pjesnički i prozni radovi učenika naše Škole poslani na Natječaj te svaki učenik kao zahvalu za sudjelovanje dobiva svoj primjerak Zbornika.

objavio: Nataša Sedlar   datum: 8. 3. 2024.