Upisi u prvi razred osnovne škole

Poštovani roditelji/skrbnici budućih učenika OŠ Ludbreg,

testiranja za upis u prvi razred osnovne škole počinju 8.4.2024. i trajat će do 10.5.2024. Roditelji/skrbnici su termine testiranja dobili poštom na kućnu adresu ili preko dječjeg vrtića koji dijete polazi. Svako dijete ima svoj termin  testiranja zbog čega molimo roditelje da se pridržavaju termina. U slučaju nemogućnosti dolaska na testiranje molimo roditelje da se obratite na mail pedagog.osludbreg@gmail.com ili na broj 043 306 161.

Dolazak na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta je obavezan. Molimo roditelje/skrbnike koji još nisu unijeli zahtjev za upis djeteta putem portala e-Građani da to učine što prije. Roditelji/skrbnici koji nemaju mogućnost unošenja zahtjeva za upis djeteta u prvi razred putem portala e-Građani mogu se javiti školi ili na testiranje donijeti potrebne podatke (OIB djeteta, OIB oba roditelja/skrbnika) te će škola zahtjev za upis unijeti umjesto njih.

Molimo roditelje da uz sve popunjene dokumente na testiranje u školu donesu preslike medicinske dokumentacije i/ili nalaze o razvoju djeteta (nalaz i mišljenje psihologa, logopeda, edukatora rehabilitatora, fizijatra, neuropedijatra…) ukoliko ih imaju. Za djecu kojoj će se utvrđivati postojanje teškoća u razvoju ili odgoda upisa potrebno je donijeti i mišljenje predškolske ustanove koju dijete pohađa.

Liječnički pregled djece i cijepljenje je drugi dio pregleda za prvi razred koji će liječnica školske medicine Irena Ujlaki Piskač obaviti u Novom Marofu. Roditelji će se u školi tijekom testiranja zapisati za termin pregleda kod liječnice školske medicine.

Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji.

Stručno povjerenstvo za  utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta OŠ Ludbreg

objavio: Mihaela Novosel   datum: 27. 3. 2024.