O okolišu se pobrini i otpad zbrini

U sklopu projekta „O okolišu se pobrini i otpad zbrini“ u Osnovnoj školi Ludbreg održane su edukativne radionice za djecu s ciljem da se djecu upozna s problematikom otpada. Projekt provodi Grad Ludbreg u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike te Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
Nakon uvodnog predavanja, upoznavanja s osnovnim pojmovima u gospodarenju otpadom i govora o tome kako izbjeći i smanjiti nastanak otpada, kako odgovorno postupati s otpadom te pravilno ga odlagati slijedio je praktični dio u kojem su djeca učila o načinima ponovne upotrebe. Predmeti s kojima su djeca radila prikupljeni su na reciklažnom dvorištu “Meka” od građana Grada Ludbrega. Djeci je tako primjerom pokazano kako uz malo truda i kreativnosti može nastati stvar ili predmet za sasvim novu upotrebu, da stvarima i predmetima možemo produžiti vijek trajanja i iskoristiti ih prije nego ih bacimo.

objavio: Kami Othman   datum: 18. 11. 2019.

« Siječanj 2020 »