PROGRAM ODRŽIVOG RAZVOJA U OSNOVNOJ ŠKOLI LUDBREG

Učenici i učitelji OŠ Ludbreg  od ove su školske godine uključeni u projekt LORA (laboratorij održivog razvoja).  Cilj ovog projekta je educiranje učitelja o održivom razvoju i njegovo provođenje. Suradnjom Vlade RH i Švicarsko-hrvatskog programa suradnje projekt je ujedinio 21 školu. Ciljevi koji se žele ostvariti kroz projekt su: osigurati zdrav život i promovirati blagostanje za ljude svih generacija, izgraditi prilagodljivu infrastrukturu, promovirati uključivu i održivu industrijalizaciju i poticati inovativnost, osigurati uključivo i kvalitetno obrazovanje te promovirati mogućnosti cjeloživotnog učenja, osnažiti i promovirati socijalnu uključenost, osigurati jednake mogućnosti i smanjiti nejednakosti. Projektom su obuhvaćeni i radovi na Senzornom parku te obnova istog kako bi se sadržaji SP još više primjenjivali u nastavi i izvan nje. U izradi je i Hrvatsko-romski rječnik kako bi se olakšao problem međusobne komunikacije među učenicima. Projekt obuhvaća velik broj učenika i učitelja naše škole, vanjskih suradnika, a glavni koordinator je učiteljica Olja Dijanošić koja se dodatno educira te je bila na dvjema trodnevnim edukacijama o održivom razvoju. Treba napomenuti  i da smo jedna od 20 odabranih škola za provedbu projekta.  Realizacija navedenih projekata očekuje se u ožujku i travnju 2020. godine.

Novinarska skupina OŠ Ludbreg

objavio: Stiven Šijak   datum: 22. 1. 2020.

« Travanj 2020 »