FILMSKI DAN

Učenici OŠ Ludbreg u okviru filmskog programa Sedmi kontinent, posjetili su Kulturni centar „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu i pogledali zanimljiv film - Krokodili iz predgrađa.

Krokodili iz predgrađa dio su filmsko-obrazovnog programa Sedmi kontinent koji provodi Udruga Djeca susreću umjetnost, kao nadopunu sadržajima medijske kulture u okviru nastave Hrvatskoga jezika u osnovnim školama. Film je namijenjen trećim i četvrtim razredima osnovne škole, a nakon projekcije održana je analiza filma i gostovanje  redatelja filmova za djecu.

Film se preporučuje djeci od devet godina na dalje, a teme kojima se bavi, odnosno vrijednosti koje osvješćuje uključuju odrastanje, prijateljstvo, nasilje među djecom, zajedništvo, odnos s roditeljima, iskrenost, poduzetnost, sagledavanje stvari iz tuđe perspektive, prihvaćanje različitosti i pozitivne vrijednosti u društvu.

objavio: Kami Othman   datum: 23. 1. 2020.

« Travanj 2020 »