NASTAVA NA DALJINU - OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Iza nas je prvi  tjedan nastave na daljinu. Iako je  bilo planirano da će se ovakav oblik nastave provoditi 14 dana, okolnosti su se promijenile; sad već znamo da će potrajati najmanje do 19. travnja. Zahvaljujem vam na strpljenju i trudu kojeg ste uložili kako bi pratili nastavu i sudjelovali u njoj, unatoč početnim poteškoćama. Bio je to tjedan privikavanja i prilagodbe za sve nas.

Za provođenje nastave na daljinu za učenike viših razreda kreirali smo virtualne učionice na platformi Yammer u sustavu Office 365 za škole.

Nastava će se i dalje održavati prema školskom rasporedu.  Organizirat će je naši učitelji koji će za održavanje nastave pripremati vlastite materijale, koristiti materijale koji su pripremljeni u Školi za život, materijale izdavača i druge materijale kojima će vam  približiti nastavne sadržaje. Učitelji će redovito pratiti napredak učenika te davati povratne informacije. Ukoliko imate bilo kakva pitanja ili poteškoće u radu,  možete se svojim učiteljima obratiti za pomoć svakim radnim danom.

Učenici na nastavi moraju sudjelovati prema rasporedu sati, ali to može biti  tijekom dana. Važno je napomenuti da je nastava obavezna što znači da učenik mora biti prisutan u virtualnoj učionici svakog predmeta koji je taj dan na rasporedu i provjeriti što je učitelj objavio kao zadatak. Kao potvrda da je učenik preuzeo zadatak, mora obavezno kliknuti učitelju  na „LIKE“ inače će se smatrati da učenik nije prisustvovao satu i zabilježit će se u e-Dnevnik kao izostanak s tog sata. Razrednik će o izostanku obavijestiti roditelje.   Važno je učenje na daljinu shvatiti ozbiljno, ostvariti zadane ishode te riješiti postavljene zadatke prema uputama i u roku koji učitelji zadaju. Iako za sada nema ocjenjivanja, učitelji i učenici će provoditi vrednovanje za učenje i vrednovanje kao učenje.

U virtualnom svijetu vrijede slična pravila ponašanja kao i u učionici.

Svima želim puno uspjeha u radu i brz povratak u školske klupe.

Đurđa Kladić, ravnateljica

OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA - RASPORED - NOVO

OŠ Ludbreg će od srijede, 18.3.2020. godine, online nastavu provoditi po školskom rasporedu (raspored koji je važio u školi prije zatvaranja).

Učitelji razredne nastave komuniciraju s učenicima preko dogovorenih kanala s roditeljima i učenicima.

Svaki učenik predmetne nastave mora preuzimati materijale i zadatke koje će učitelji stavljati u zato predviđene virtualne predmetne grupe posložene po razredima i predmetima te ih izvršavati prema uputama učitelja u za to predviđenom roku.

Praćenje natave obavezno je svaki dan za sve učenike.

Iako će učenici raditi po školskom rasporedu, preporuča se i dalje praćenje programa na HRT3 i SPTV jer zadaci mogu biti vezani i na te sadržaje.

Svima želim puno uspjeha u radu i brzi povratak u školu.

OSNOVNA ŠKOLA - razredna nastava:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan, od ponedjeljka 16. ožujka, u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

Reprizno emitiranje

1. razred OŠ

8.00 – 9.00

14.00 – 15.00

2. razred OŠ

9.00 – 10.00

15.00 – 16.00

3. razred OŠ

10.00 – 11.00

16.00 – 17.00

4. razred OŠ

11.00 – 12.00

17.00 – 18.00

Od ponedjeljka, 16. ožujka, viši razredi osnovne škole (5., 6., 7. i 8. razred)  će imati mogućnost pratiti online nastavne sadržaje i putem Sportske televizije.

PEDAGOŠKI KUTAK

Učenici, roditelji i učitelji mogu pratiti virtualni pedagoški kutak školske pedagoginje na kojem će postavljati teme za satove razrednika, ali i aktualne teme vezane uz odgoj i obrazovanje.

LINK: https://sites.google.com/view/pedagokikutakoludbreg/početna-stranica

objavio: Đurđa Kladić   datum: 15. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »