Odlični rezultati u Mjesecu hrvatskog jezika

Od 21. veljače do 17. ožujka obilježava se Mjesec hrvatskog jezika, a naši su učenici upravo u tom razdoblju ostvarili zavidne uspjehe u područjima natjecanja vezanih za hrvatski jezik i književnost.

1. ožujka održana je županijska razina natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ na kojem su se učenici, svjesni da je 2021. Godina čitanja, natjecali u poznavanju pročitanih književnih djela. Ove godine čitali su se sljedeći naslovi: Miris knjige autorice Jadranke Klepac, Matilda autora Roalda Dahla, TOM GATES: Svjetski dan knjige: najbolji u povijesti autora Liza Pichona te Demon školske knjižnice, djelo Moree Baničević. U kategoriji viših razreda natjecali su se šestaši Marcel Dodlek i Daria Rusak te osmašica Leonarda Marjanović. Natjecali su se pojedinačno, a ekipno su zauzeli 2. mjesto te se plasirali na državnu razinu natjecanja na kojoj im želimo puno uspjeha. Mentorica je učiteljica Nataša Sedlar.

9. ožujka u Lepoglavi održano je županijsko natjecanje iz hrvatskoga jezika. Predstavnice OŠ Ludbreg natjecale su se u kategorijama za 7. i 8. razred te postigle odlične rezultate. U kategoriji 7. razreda Karla Vitanović osvojila je 7. mjesto. Mentorica je učiteljica Alina Blagaj. Loti Patafta, također učenica 7. razreda, osvojila je 13. mjesto. Mentorica je učiteljica Ana Vuger. Učiteljica Nataša Sedlar za natjecanje je pripremala učenice 8. razreda koje su postigle odlične rezultate. Ilona Rak osvojila je 6. mjesto, dok se Zara Lu Sakač popela na visoko 2. mjesto.

12. ožujka na Velikom Bukovcu održana je dodjela nagrada za literarni izraz na natječaju „Zavičaj uz rijeku Dravu“ u sklopu manifestacije „3. dani Zlate Brzeske“. Dea Busija primila je nagradu za pjesmu na kajkavskom narječju Neso si za se. Mentorica je učiteljica Ljudmila Kladić.

Zara Lu Sakač nagrađena je za pjesmu na književnom jeziku. Naziv pjesme je Što je čovjek, a mentorica je učiteljica Nataša Sedlar. Ilona Gavez nagrađena je za prozni rad na književnom jeziku čiji je naslov Mjesto pod zvijezdama, a mentorica je učiteljica Nataša Sedlar.

17. i 18. ožujka održavala se županijska razina smotre LiDraNo. Okrugli stolovi na kojima su komentirani radovi pristigli s međuopćinske razine, održani su 17. ožujka, u online obliku.

Na županijsku razinu plasirala se radijska emisija naziva U potrazi za riđim mačkom čije su predstavnice novinarka Leonarda Marjanović te snimateljica Ilona Gavez. Mentorica je učiteljica Nataša Sedlar. U kategoriji samostalnih novinarskih radova na županijsku razinu plasirao se putopis Zare Lu Sakač pod nazivom Tragovima Julije. Zara Lu je dobila i posebnu pohvalu Povjerenstva za svoju pjesmu Što je čovjek u kategoriji literarnih izraza. Njezina je mentorica učiteljica Nataša Sedlar. 18. ožujka u Kulturnom centru "Ivan Rabuzin" u Novom Marofu održana je županijska razina za pojedinačne scenske nastupe. OŠ Ludbreg u toj je kategoriji predstavljala Zara Lu Sakač koja je izvela monolog prema djelu Iz velegradskog podzemlja Vjenceslava Novaka. Pripremala ju je učiteljica Ljudmila Kladić. Za svoju je izvedbu primila pohvale stručnog žirija.

I za kraj vrijedi spomenuti da je putopis učenice Julije Štabi Virska ljetna noć izabran i pohvaljen među 10 najboljih putopisa na natječaju „Putositnice“ koji organizira OŠ "Antun Nemčić Gostovinski" iz Koprivnice. Mentorica je učiteljica Nataša Sedlar.

objavio: Ana Šamarija   datum: 22. 3. 2021.

Trajanje satova

Termini -informacije

Termini podrazumijevaju javljanje učitelja - odgovaranje na mailove roditelja.

Za sada će se radi epidemioloških mjera individualni razgovori održavati online.

Nadamo se da ćemo s vremenom moći održavati informativne razgovore uživo.

U prilogu je termin i službeni mail učitelja- termin u kojem roditelji mogu očekivati odgovor i povratnu informaciju od učitelja.

UCITELJI INDIVIDUALNI 20 21.docx

Upisi u SREDNJU

PROJEKT LORA

LORA - laboratorij održivog razvoja

Pogledajte ovdje kakvi projekti se odvijaju u našoj školi.

« Travanj 2021 »

TRAJANJE SATOVA - DVIJE SMJENE