Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

E - upisi - Ogledne ljestvice poretka- pažljivo pročitati!

Od 31. svibnja se na www.upisi.hr na poveznici Moji rezultati mogu vidjeti ogledne ljestvice poretka nastale temeljem trenutačno poznatih podataka. Ogledne ljestvice poretka neprestano će se mijenjati – svaka promjena ljestvice prioriteta nekoga kandidata ili evidentiranje nekoga podatka značajnog za izračun bodovnoga stanja može uzrokovati pomake na više ljestvica poretka.

Iz toga razloga trenutačni plasman na oglednoj ljestvici poretka nije garancija za upis sve do trenutka objave konačnih ljestvica poretka, 5. srpnja 2013 u 12:00 sati.

Ljestvice poretka obnavljaju se svakih sat vremena pa posljedicu promjene podataka ili redoslijeda na listi prioriteta nije moguće vidjeti odmah, već za najviše sat vremena, ovisno o trenutku promjene.

Više pogledajte na OPŠIRNIJE.

Na Moji rezultati svakome kandidatu vidljive su sumarne informacije za prijavljene obrazovne programe.

Ako je polje Preduvjeti zadovoljeni obojano crveno i u njemu piše Ne, to znači da kandidat treba zadovoljiti još neke eliminatorne preduvjete za upis u obrazovni program. Zadovoljavanje preduvjeta nije samo po sebi dovoljno za upis – kandidat se na ljestvici poretka mora naći unutar upisne kvote, što je jasno naznačeno u stupcima Plasman prema bodovima i Upisna kvota.

Računalo će algoritmom opisanim u dokumentu Stvaranje ljestvica poretka svakoga kandidata rasporediti na onaj program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu se prema bodovima nalazi unutar upisne kvote. Takav je program označen oznakom Da u stupcu Najbolji odabir.

Detaljnu strukturu bodova i popis svih trenutačno nezadovoljenih preduvjeta moguće je pregledati preko poveznice Detaljno.

Molimo obratiti pažnju na činjenicu da je dodatni bod za učenje drugoga stranog jezika pripisan samo onim kandidatima kojima su iz drugoga stranog jezika evidentirane najmanje 4 pozitivne ocjene.

Također, odabirom prvoga stranoga jezika, bez obzira na to je li odabran kao 1. ili 2. izbor, znanje toga jezika postaje preduvjetom za obrazovni program uz koji je prijavljen. Smatrat će se da je preduvjet ispunjen ako kandidat ima barem 4 pozitivne ocjene iz toga stranog jezika u osnovnoj školi ili ako pristupi dodatnoj provjeri u srednjoj školi. Ako kandidat taj preduvjet ne može zadovoljiti za neki strani jezik, taj strani jezik mora odjaviti na poveznici Moj odabir te prijaviti onaj strani jezik koji je učio u osnovnoj školi ili za koji može položiti provjeru u školi. Ako se taj jezik ne nudi, potrebno je odjaviti takav obrazovni program.

Preko poveznica Plasman odnosno Abecedno moguće je steći uvid u postignuća ostalih kandidata. Nemojte se tražiti na ljestvicama poretka obrazovnih programa koji su niže na listi prioriteta od obrazovnoga program uz koji u stupcu Najbolji odabir piše Da. S takvih ljestvica poretka kandidati su brisani na način opisan u dokumentu Stvaranje ljestvica poretka.

Trenutačno se na ljestvicama poretka nalaze i kandidati koji ne ispunjavaju preduvjete za upis. Na datum 3. srpnja 2013. godine, kandidati koji ne budu ispunjavali preduvjete bit će obrisani.

objavio: Ana Šamarija   datum: 5. 6. 2013.

« Ožujak 2024 »