Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

OBAVIJEST ZA UPIS U PRVI RAZRED 2019./2020.

dan Å¡kole            OBAVIJEST O
UPISU U PRVI RAZRED U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020.

Školski obveznici

U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2019./2020. upisuju se djeca koja do 1. travnja 2018. godine imaju navršenih šest godina života, i to djeca rođena od 1. travnja 2012. godine do 31. ožujka 2013. godine, kao i djeca kojoj je u prethodnoj školskoj godini odgođen upis ili su privremeno oslobođena od školovanja ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici.

Prijevremeni upis

Iznimno, za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka 2019. godine Službi za društvene djelatnosti Ureda državne uprave u Varaždinskoj županiji podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika – Obrazac 6. Zahtjev za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj dostavlja, osim zahtjeva, i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Obavezno se provodi i psihološko testiranje djeteta u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Prijevremeni upis odobrit će se na temelju dokumentacije o rezultatima psihološkog testiranja i mišljenja Stručnog povjerenstva škole te mišljenja Stručnog povjerenstva Ureda državne uprave.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece

Prije redovitog upisa u osnovnu školu Stručno povjerenstvo škole će utvrditi psihofizičko stanje djece, školskih obveznika. Osnovne škole dužne su, u suradnji sa Stručnim povjerenstvima škole, ovom Službom i Ispostavama Ureda, obavijestiti roditelje odnosno skrbnike o mjestu, vremenu i rasporedu utvrđivanja psihofizičkog stanja djece.

Pregled djece radi utvrđivanja psihofizičkog stanja obavit će se:

–  u OŠ LUDBREG  provodit će se ispitivanje spremnosti za školu od 3. travnja do 6. svibnja 2019.  točan datum i vrijeme ispitivanja bit će objavljen do 17. ožujka.

– liječnički pregled djeteta liječnik obavlja u zdravstvenoj ustanovi – roditelji/staratelji će termin liječničkog pregleda dogovoriti s liječnicom (za lipanj, srpanj)

U slučaju da dijete nije bilo na popisu školskih obveznika te roditelji/skrbnici nisu dobili poziv za pregled, roditelj/skrbnik  je dužan izvršiti prijavu za upis u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području (na temelju prebivališta ili prijavljenog boravišta).

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj/skrbnik je dužan do 30. svibnja 2019. godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Odgoda upisa

Stručno povjerenstvo škole može predložiti Službi Ureda državne uprave odgodu upisa u prvi razred osnovne škole, osobito:

– ako procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,

– ako se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj.

Privremeno oslobađanje djeteta od upisa

Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole Uredu podnosi roditelj djeteta – Obrazac 6. Zahtjev za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.  Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Upis u drugu školu kojoj dijete ne pripada prema upisnom području

Međutim, ukoliko Škola zaprimi od roditelja odnosno skrbnika djeteta zahtjev za upis u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području, dužna je žurno ovoj Službi Ureda državne uprave u Varaždinskoj županiji odnosno Ispostavama Ureda dostaviti presliku zahtjeva s priloženom dokumentacijom i obrazloženjem iz kojeg je razvidno da takav upis ne izaziva povećanje broja razrednih odjela utvrđenih planom upisa u toj Školi ili druge poremećaje u organizaciji nastave, a radi obavještavanja osnovne škole u koju se učenik trebao upisati prema upisnom području obrazac Zahtjev za upis u drugu školu

objavio: Ana Šamarija   datum: 13. 3. 2019.