Proleksis

CARNet -HUSO

CISOK VARAŽDIN

HZZ

Obavijesti i informacije za učenike

OSMAŠI- DEFICITARNA ZANIMANJA

LIJEČNIČKI  PREGLED  ZA  UPIS U DEFICITARNA  ZANIMANJA

Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Varaždin svake godine donosi listu tzv. deficitarnih  zanimanja u trogodišnjim strukovnim programima.

Za 2014. godinu utvrđena su deficitarna  zanimanja:

{C}GALANTERIST

LIMAR

KROJAČ

DIMNJAČAR

VAŽNO!!

Hrvatski zavod za zapošljavanje uključuje se u financiranje troškova liječničkih pregleda za   navedena  deficitarna zanimanja .

NAKON PRIJAVA:

Liječnički pregled potrebno je obaviti u ambulanti medicine rada, a  radi dobivanja liječničke svjedodžbe medicine rada kojom se dokazuje da je učenik zdravstveno sposoban za obavljanje poslova i radnih zadaća u odabranom  trogodišnjem strukovnom  zanimanju

Svi učenici osmog razreda koji žele nastaviti školovanje u jednom  od  navedenih deficitarnih zanimanja  mogu ostvariti pravo na besplatan  liječnički pregled  specijalista medicine rada.

Da bi ostvarili to pravo, potrebno je javiti se u Hrvatski zavod za zapošljavanje Odsjek  profesionalnog usmjeravanja i obrazovanja Baruna Trenka 56, Varaždin, soba 12., I kat,  uz prethodnu najavu na broj tel. 401-512  ili 401-527  gdje će  dobiti  informacije i upute oko  provedbe navedenog liječničkog pregleda.

Liječnički pregled  obavlja se u domovima zdravlja odnosno zdravstvenim ustanovama sa kojima  Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Varaždin ima sklopljen ugovor o pružanju usluga zdravstvenih pregleda u 2014. godini.

objavio: Ana Šamarija   datum: 9. 6. 2014.