Poštovani roditelji!

U ponedjeljak, 19.6.2023. i u utorak, 20.6.2023. će se u OŠ Ludbreg održavati Sportski dani i učenici idu doma nakon 4. sata.
Ta dva dana produženi boravak će se organizirati prema potrebi.
Ukoliko za nekog učenika ima potrebe da nakon jutarnje smjene ostane, molimo da to unaprijed javi učiteljici iz produženog boravka.
U srijedu, 21.6.2023. učenici ujutro imaju samo priredbu, te nakon 10 sati idu doma, a produženog boravka taj dan nema.

učiteljice produženog boravka

Poštovani roditelji!

U petak 23.12.2022. neće biti produženog boravka. Nakon Božićne priredbe u 11.00 sati u velikoj dvorani učenici će ići kućama. Ukoliko ste u mogućnosti pozivamo Vas na priredbu. Želimo Vam sretan Božić i ugodne blagdane u krugu obitelj!

učiteljice produženog boravka

Poštovani roditelji,

u nastavku su priloženi dokumenti kojima je regulirana cijena programa produženog boravka, a po kojima je Škola obvezna postupati

Dan ružičastih majici

Dan ružičastih majici, 28.2. poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima posljednje srijede u veljači.i mi u produženom boravku  smo obilježili ovaj dan različitim aktivnostima ,ali i ružičastim majcama.

Maskenbal

Maskenbal u produženom boravku, obilježili smo 13.2.2024. Svoje vesele i kreativne maske učenici su imali prilike predstaviti u plesu pod maskama koji se održao u sportskoj dvorani. Za svoju maštovitost i trud učenici su bili nagrađeni slatkišima i diplomama.

Učenici i učiteljice zabavili su se kroz vesele aktivnosti. Mijenjanje uloga pozitivno utječe na kreativnost, te razvija pozitivnu sliku o sebi kod djeteta.

Slike veselih maškara pogledajte u nastavku.

Plazma Sportske igre mladih

25.1.2024.  Plazma Sportske igre mladih 28. sezonu započele su sportsko-edukativnim programom  u sklopu kampanje o očuvanju okoliša, razvrstavanju otpada i recikliranju, a u OŠ Ludbreg održan je prvi event u Varaždinskoj županiji.

Sudjelovali su učenici produženog boravka sa 16 ekipa.  Natjecali su se u igri razvrstavanja otpada  vođenjem lopte nogom. Veselo navijanje i bodrenje svoje ekipe odzvanjalo je sportskom dvoranom. Pobijedili su Vatreni iz 3.d.  Dio vrele atmosfere donosimo  u nekoliko fotografija.

O PRODUŽENOM BORAVKU

PRODUŽENI    BORAVAK

Produženi boravak neobavezan je, organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.

Suvremeni način života sve većem broju roditelja nameće potrebu zbrinjavanja djeteta mlađe školske dobi koje nakon redovne nastave odlazi kući i bez nadzora provodi vrijeme do dolaska roditelja. Samostalan boravak kod kuće često izlaže dijete mnogim opasnostima, a strah i briga roditelja za dijete tijekom radnog dana nameću potrebu za organiziranom brigom o djetetu.
Škole time dobivaju novu i zahtjevniju ulogu koja od zaposlenika zahtijeva organiziraniju skrb za dijete.

Produženi dnevni rad nakon redovite prijepodnevne nastave – produženi boravak, jedan je od modela kojim se mogu kvalitetno i sustavno riješiti navedeni problemi, osobito u urbanim sredinama.

Cilj produženog boravka je pripremiti učenike za bolje snalaženje u pisanju domaćih zadaća, ponavljanju, uvježbavanju i primjeni naučenog na redovnoj nastavi poštujući pritom skladan emotivan, društveni i psihološki razvoj učenika.

U

OŠ LUDBREG

Produženi boravak u OŠ Ludbreg s radom je započeo 15. rujna 2014. godine. Otvoren je jedan razredni odjel koji su činili učenici prvih, drugih i trećih razreda u heterogenoj skupini od 20 učenika.

U školskoj godini 2023./2024., imamo devet odjela produženog boravka i ukupno 180 učenika.

O njima brinu učiteljice razredne nastave:

Lucija Sambolec i Martina Dežić Sakač

(učenici prvih razreda).

Sanja Okić i Petra Novak

(učenici drugih razreda),

Ivana Kobzinek, Antonija Međeral i Renata Štabi

(učenici trećih razreda)

Ivana Markulinčić i Olja Slatki

(učenici črtvrtih razreda),

ORGANIZACIJA RADA

11,30 – 12,30  prihvat učenika i vrijeme za odmor od nastave

12,30 – 13,30  ručak