Sport u školi

Sportske aktivnosti

Učenici naše škole sudjelovali su na raznim županijskim natjecanjima u sportu pod vodstvom učitelja Andrije Ivančića i Zenila Vugrinca. Učenice 7. i 8. razreda vratile su se sa županijskog natjecanja iz odbojke s osvojenim 4. mjestom. Nešto bolje bile su učenice 5. i 6. razreda na županijskom natjecanju iz odbojke s osvojenim 2. mjestom. Učenici 7. i 8. razreda osvojili su 5. mjesto iz futsala (dvoranskog nogometa). Učenici 7. i 8. razreda pokazali su svoje nevjerojatne vještine u košarci osvojivši 2. mjesto, a učenice 5. i 6. razreda dokazale su se osvojivši 2. mjesto iz rukometa što je vrlo pohvalno. Učenici 7. i 8. razreda osvojili su 3. mjesto u rukometu. Učenice 5. i 6. razreda ekipno su osvojile 3. mjesto iz atletike, dok su učenici, također 5. i 6. razreda, osvojili 5. mjesto, ali to im je samo motiv da idući put budu bolji i osvoje barem 3. mjesto. Učenici 7. i 8. razreda osvojili su 3. mjesto iz atletike. Samo najbrže učenice 7. i 8. razreda imale su priliku sudjelovati na županijskom natjecanju iz krosa i osvojile su 6. mjesto. Najbrži dječaci 7. i 8. razreda osvojili su prvo mjesto u krosu. Osvajanjem prvog mjesta na županijskom natjecanju u krosu dječaci su se plasirali na državno natjecanje koje se održavalo u Poreču 24. i 25. ožujka 2019. godine. Sudjelovali su Filip Stančin, Simon Čižmešija, Petar Jug i Ivan Matijević, a ekipno su osvojili 8. mjesto. Učenici 5. i 6. razreda osvojili su 1. mjesto u košarci što je jako pohvalno za mlade košarkaše koji su na taj način sudjelovali na regionalnom natjecanju gdje su osvojili odlično 4. mjesto.

Saša Balažinec, 5. a

Odbojkašice - 5. i 6. razred

Odbojkašice - 7. i 8. razred

Rukometaši - 7. i 8. razred

Košarkaši - 5. i 6. razred

Sudionici županijskog krosa

Sudionici državnog natjecanja u krosu

Dan sporta

Dan sporta održan je u srijedu 17. travnja. Osnovna škola Ludbreg održala ga je radi zdravlja i aktivnosti učenika koji je pohađaju, a njihova radost zbog satova poput matematike koje su propustili nije bila velika tajna. Dan zbog kojeg su se svi veselili za niže je razrede započeo zajedničkim vježbama, dok su oni malo veći mogli uživati u izvrsnim nogometnim utakmicama. Prava je senzacija bila utakmica 5. b i 6. a razreda u kojoj su šestaši pobijedili s izvrsnim rezultatom 6:1, a borba koja je među učenike u tribinama donijela nervozu svakako je bila ona između 7. d i 8. b u kojoj je naposljetku pobjedu odnio 7. d razred s rezultatom 3:1. Zaista nam se posrećilo jer je i vrijeme bilo više nego izvrsno. Bilo je sunčano i vedro pa su se natjecanja iz disciplina poput povlačenja užeta, štafete, skoka u dalj u paru, košarke i nogometa mogla održati vani. Svaki je razred odabrao svoje predstavnike za svaku od disciplina u kojima je pobjeda donosila određeni broj bodova. Konačan poredak prema njihovom broju među petim razredima je bio takav da je 5. a bio na četvrtom mjestu, 5. b na trećem, 5. c na drugom, a najbolji su bili natjecatelji iz 5. d razreda s najvećim brojem pobjeda. Broj bodova u šestim razredima je smjestio 6. d na četvrto mjesto i 6. b na treće, dok su 6. a i 6. c bili izjednačeni. Time nitko nije bio zadovoljan jer u natjecanjima na jednome mjestu ne mogu biti dvije ekipe pa se odlučilo da će razrednici pucati na gol i tako odlučiti koji će razred biti najbolji. Njihovo je pucanje na gol presudilo tome da će 6. a zauzeti drugo mjesto, a 6. c ponosno otići na praznike s titulom najboljeg u kategoriji šestih razreda. Najveća je zbrka bila među sedmim razredima u kojima su 7. d i 7. c te 7. b i 7. a bili izjednačeni. Natjecanje njihovih razrednika odlučilo je kako će 7. c biti četvrti, 7. b treći, 7. d drugi i 7. a prvi. Srećom, u osmim razredima nije bilo izjednačenja. Jasno se vidjelo da je 8. c četvrti, 8. a treći, 8. b za mjesto bolji, a 8. d još bolji, najbolji.

Karla Vitanović, 5. a

Ljestvice poredaka viših razreda:

5. razredi                        6. razredi                     7. razredi                       8. razredi

1. mjesto - 5. d             1. mjesto - 6. c               1. mjesto - 7. a             1. mjesto - 8. d

2. mjesto - 5. c             2. mjesto - 6. b               2. mjesto - 7. d             2. mjesto - 8. b

3. mjesto - 5. b             3. mjesto - 6. a               3. mjesto - 7. b             3. mjesto - 8. a

4. mjesto - 5. a             4. mjesto - 6. d               4. mjesto - 7. c             4. mjesto - 8. c

« Siječanj 2020 »