Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

Nagrada Ivana Brlić Mažuranić

Učenica Ema Tretinjak  mentorice Sonje Šijak osvojila je prestižnu literarnu nagradu na natjecanju u Sl.Brodu!                               POSEBAN SASTOJAK

Ema Tretinjak, 6.r.

OŠ Ludbreg, Ludbreg

Mentorica: Sonja Šijak

POSEBAN SASTOJAK

Ljeto, vrućina. Jedini znak vjetra je Ijuljanje lišća na vrbi. Jedina zabava gledanje kroz prozor. lščekivanje. Sunce neumoljivo prži, a ti želiš van. Jedina svijetla točka ovog dana su štrukli od višanja koje upravo radi moja strpljiva mama. Sobom se širi poznat miris nekog posebnog sastojka koji ih čini neodoljivim.

Za razliku od mame, ja sam nestrpljiva i svako malo pitam jesu Ii gotovi. Odgovor

tražim na tom milom, crvenom i znojnom licu. Kroz osmijeh ,koji govori da će svakog trena štrukli biti gotovi, mama me šalje na zrak. Bosonoga, popnem se na vreli asfalt. Skidam role s ramena i već jurim u vrelinu srpanjskog popodneva. Uživam u vjetru koji mi udara u lice. Već sam na trgu. Nigdje nikog. Pustoš. Dosada se razvlači po klupama. Nema djece, nema smijeha, nema ničeg. Osjećam čudnu vibraciju. Obuzima me tuga, osjećam usamljenost i nesigurnost. Nestrpljenje je sve veće. Pogled mi juri izlozima. "Pekarna!" Osjećam miris višanja u zraku. Toplina se širi oko srca. Misli me nose majci. Moja majka je uz mene i čeka me sa svojim kolačima i svojim brižnim savjetima. Osjećam se sretno, bezbrižno i zaštićeno.

Poruka na mobitelu. Štrukli su gotovi. Pojurim. Vruće višnje tope se u ustima.

Miješaju se najslađi okusi s najslađim smiješkom na maminim usnama. Dok me grli, virim preko maminog ramena u knjigu s receptima. Dopisano je: Na kraju dodati jednu šalicu ljubavi.

Ema Tretinjak, 6.r.

OŠ Ludbreg, Ludbreg

Mentorica: Sonja Šijak

DODIJELJENE NAGRADE ZA NAJBOLJE LITERARNE I LIKOVNE RADOVE UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA Ispis
Ponedjeljak, 19 Travanj 2010

likovin3.jpgDanas su dodijeljene nagrade autorima najboljih literarnih i likovnih radova kojima je nadahnuće bila priča “Srce od licitara”, zaštitni znak ovogodišnjih Dječjih svečanosti “U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić”.
Izložbu učeničkih likovnih radova “Dorica u potrazi za srcem od licitara”, koju je u Likovnom salonu Becić organizirao Odjel dječjeg likovnog stvaralaštva Galerije umjetnina grada, otvorio je i čestitao svim likovnjacima zamjenik gradonačelnika Zoran Ivanović koji je i sam ostao zadivljen bogatstvom dječje mašte. U ime nagrađenih zahvalila se mentorica iz OŠ Hvar Katica Borak.
Na ovogodišnji likovni poziv odazvalo se 55 osnovnih škola s 550 radova iz 18 županija.
Prema prosudbi stručnog povjerenstva za odabir i vrednovanje likovnih radova dodijeljeno je deset jednakovrijednih nagrada za najbolja likovna ostvarenja sljedećim učenicama i učenicima:
-Ivi Brajković (OŠ Bogumila Tonija, Samobor, ment. Ruža Barbarić Librić), -Filipu Štimcu (OŠ Ivana Gorana Kovačića, Delnice, ment. Marica Zaborac), -Mariji Abramović (OŠ Pakoštane, Pakoštane, ment. Ankica Kovačić), -Vedrani Rajković (OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Rokovci-Andrijaševci, ment. Vladimir Vočanec), -Melisi Bašić (OŠ Hvar, Hvar, ment. Katica Borak), -Ivi Višić (OŠ Lj. Gaja, Nova Gradiška, ment. Štefanija Jugović), -Leonu Tomiću (OŠ Dr. Stjepana Ilijaševića, Oriovac, PŠ Slavonski Kobaš, ment. Ljubica Milašin), -Valentini Brajković (OŠ Đuro Pilar, Slavonski Brod, ment. Svjetlana Bajan), Marijani Prša (OŠ Bogoslav Šulek, Slavonski Brod, ment. Ana Pospišl) i-Luciji Šarić (OŠ Antun Mihanović, Slavonski Brod, ment. Ankica Vuletić)
NAGRADE LITERARNOG NATJEČAJA
Na literarni natječaj "Svijeta bajki", kojega je raspisala Matica hrvatska ogranak Slavonski Brod, pristigli su 104 rada (37 proznih radova, 41 u formi pjesme i 26 u formi SMS-pjesme) koje potpisuje 344 učenika iz 23 osnovne škole Republike Hrvatske. Odabrane su četiri najuspješnije pjesme:
- MORAŠ TU VESEL BIT – autor Filip Mihoković (5. r., OŠ Petra Preradovića, Pitomača; ment. Ivanka Fribec), - DARUJEM TI MAJKO - Nika Nikolac (6. r.; OŠ "Nikola Tesla", Rijeka, ment. Irena Peić), -DIDINE RIČI - Nika Nikolac (6. r.; OŠ "Nikola Tesla", Rijeka, ment. Irena Peić), - VRTLOG - Eva Zeba (7. r.; OŠ "Dr. Stjepan Ilijašević", Oriovac, ment. Maja Matošević)
Tri najuspješnije SMS-pjesme:
- NA STAROM ORAHU - Mihaela Bujan (8. r.; IV. osnovna škola, Bjelovar, ment. Slobodanka Martan), - CVIJET MOJE OBITELJI - Krešimir Petrić (5. r.; OŠ Josipa Kozarca, Slavonski Šamac, ment. Mirjana Gračan), - U SRCU MOJE LJUBAVI - Mia Samardžija (6. r.; OŠ "Ivana Brlić-Mažuranić", Slavonski Brod, ment. Silvija Grgurić)
Tri najuspješnija prozna rada:
-TREŠNJA JE VOĆE ZA ZALJUBLJENE - Tena Stanić (5. r.; OŠ "Hugo Badalić", Slavonski Brod, ment. Štefica Jelinić), - POSEBAN SASTOJAK - Ema Tretinjak (6. r.; OŠ Ludbreg, Ludbreg, ment. Sonja Šijak),  - U MRAKU SE BOLJE VIDI - Lana Vlahović (7. r.; OŠ Bogumila Tonija, Samobor, ment. Marijana Jaić).
Nagrađenim učenicima i voditeljima čestitala je zamjenica gradonačelnika Ilijana Vrbat Pejić. Svečanost dodjele nagrada nadarenim literatima u dvorani Glazbene škole uveličali su solisti i pjevački zbor mlađeg uzrasta Glazbene škole Slavonski Brod.

Svi nagrađeni radovi s literarnog i likovnog natječaja objavljeni su u prigodnom katalogu u izdanju Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda.

objavio: Stiven Šijak   datum: 13. 5. 2010.