“Muzika je hrana ljubavi.” -  William Shakespeare

“Cilj glazbe je dirnuti srca.”  - Johann Sebastian Bach

“Muzika je otkriće veće od sve Umudrosti i filozofije.” -  Ludwig van Beethoven

Glazbeni odjel djeluje na dvije lokacije:

U zgradi na adresi I. Gundulića 3 na prvom katu gdje za nastavu koristi:

- 1 učionicu za skupnu nastavu, - 5 učionica za individualnu nastavu, - prostor za učitelje

Na lokaciji Trg Svetog Trojstva 19 koristi: - 2 učionice za individualnu nastavu - 1 dvorana za nastupe u internim produkcijama - 1 velika dvorana za javne nastupe

Vizija

Osnovna glazbena škola raditi će sustavno na širenju glazbenih kompetencija naših učenika i njihovim uključivanjem u rad zajednice doprinosit će općem poboljšanju kvalitete života svih stanovnika Grada i regije u kojoj djelujemo.

Misija

Omogućiti učenicima da u ozračju tolerancije i suradničkog odnosa steknu kompetencije potrebne za sviranje pojedinih instrumenata, daljnje školovanje i uključivanje u kulturno-umjetnički život lokalne zajednice.

Strateški ciljevi:

• Omogućiti razvoj i napredovanje svakog učenika i učenice sukladno njihovim sposobnostima u stjecanju kompetencija potrebnih u glazbenom obrazovanju.Omogućiti razvoj i napredovanje svakog učenika i učenice sukladno njihovim sposobnostima u stjecanju kompetencija potrebnih u glazbenom obrazovanju.

• Razvijati kreativnost i inovativnost.

• Osposobiti učenike za učenje i samoučenje u području glazbe.Osposobiti učenike za učenje i samoučenje u području glazbe.

• Omogućiti učenicima javne nastupe na kojima mogu pokazati svoje kompetencije široj zajednici u cilju daljnje motivacije za postignućima.

• Njegovati temeljne pedagoške i metodičke vrijednosti u odnosu na proces učenja i motoviranje učenika za postignućima.

• Omogućiti profesionali razvoj i napredovanje učitelja  kroz stjecanje  i usavršavanje temeljnih učiteljskih kompetencija uz praćenje stručnih i znanstvenih dostignuća.

• Stalna izgradnja i unapređivanje resursa poptrebnih za glazbeno obrazovanje i djelovanje u lokalnoj zajednici.

Temelji današnjoj osnovnoj glazbenoj školi stvoreni su 26.12. 1972. godine kada je u Ludbregu  osnovana Niža muzička škola koje je djelovala kao područno odjeljenje Muzičke škole Varaždin. Nastavnici su dolazili u Ludbreg i održavali nastavu za učenike. Malo je podataka o tome periodu škole. Škola je dugo godina djelovala s jednim stalno zaposlenim nastavnikom (1976. – 1991.). Budući da te godine škola ulazi u sustav financiranja Ministarstva prosvjete (danas MZOS) zapošljava se još jedan učitelj. Tridesetak učenika tada polazi osnovnu glazbenu školu. Prilikom donošenja odlukeo  mreži škola na području Ludbrega (1993.), utvrđeno je da Osnovna glazbena škola djeluje u sastavu Učilišta.

Od tog vremena bilježi se stalno povećanje broja učenika koji se upisuju u glazbenu školu, kao i broja nastavnika koji rade. Učenici sudjeluju na regionalnim i državnim natjecanjima učenika glazbenih i plesnih škola.< Jači razvoj osnovne glazbene škole bilježi se od školske godine 2002./2003. kad se povećava broj učenika koji se upisuju u školu, a istovremeno Ministarstvo daje suglasnost za zapošljavanje novih nastavnika koji svojim radom utječu na kvalitetu nastave i postignuća učenika. Od tog vremena bilježi se stalno povećanje broja učenika koji se upisuju u glazbenu školu, kao i broja nastavnika koji rade. Učenici sudjeluju na regionalnim i državnim natjecanjima učenika glazbenih i plesnih škola.

Danas se u osnovnoj glazbenoj školi može učiti sviranje na ovim instrumentima: klavir, flauta, truba, tuba, trombon, saksofon, klarinet, harmonika, gitara, tambure (bisernica, brač, kontrabas).

Redovna aktivnost učenika je i sudjelovanje u radu orkestara i zbora. U školi djeluje tamburaški orkestar, puhački orkestar i zbor.

« Prosinac 2019 »

IZRADA U TIJEKU