Njemački jezik predaju Karmen Mumlek i Jelena Palfi.

U srijedu 16. svibnja 2012. godine devetero učenika osmih razreda Osnovne škole Ludbreg, koji su od 2008. godine polazili dodatnu nastavu za Njemačku jezičnu diplomu, primilo je u Zagrebu diplome za uspješno položen A2 stupanj prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike.

Dodjela je organizirana od strane Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu, a uključivala je i učenike i pratitelje iz osnovnih škola s područja Karlovca, Krapine, Novog Vinodolskog, Bistre, Zaprešića, Zagreba i Varaždinskih Toplica.

Diplome su učenicima uručile gospođa Scheetz, kulturni ataše pri Veleposlanstvu Republike Njemačke u Hrvatskoj te gospođa Staudigl, viša jezična savjetnica. Iz Osnovne škole Ludbreg diplome su primili učenici Ano Abramović, Barbara Balaško, Dominik Biškup, Dario Grgec, Adam Križanec, Patrik Loparić, Sara Šabani te Mirza Suljić.

Odlazak u Zagreb ostvaren je u suradnji s osnovnom školom Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica. Polazak je bio u 11:30h ispred škole. Dodjela se održala u prostoru restorana na Jarunu, a uslijedio je ručak za učenike. Potom smo pogledali film u kinu Cinestar, te se u Ludbreg vratili u 21:30h.

U pratnji učenika bile su Goranka Štefanić, ravnateljica osnovne škole iz Varaždinskih Toplica te Mara Malenica i Karmen Mumlek, profesorice njemačkog jezika.

Učenici su dodjelu dokumentirali te će na satovima DSDa izraditi plakat s fotografijama i pripremiti izvještaj za školske novine.