Prirodu i biologiju predaju učiteljice Tihana Petrić, Nataša Vađon, Anđelka Bilić.

NOĆ BIOLOGIJE

Noć biologije 2011

Noć biologije održala se 25.3.2011. u Prirodoslovno-matematičkom fakultetu-biološki odjel na Rooseveltovom trgu-Zagreb. Učenici 5.c razreda(učiteljice Nataše Vađon),6.a razreda(učiteljice Tihane Petrić) i ostali biolozi mentorice Anđelke Bilić  razgledavali su izložbe i uključili se u radionicekoju nude studenti PMF-a. Vidjeli smo različite alge,paučnjake i ostale životinje. Neki učenici su se čak usudili staviti zmiju na vrat. Mnogo toga novoga smo vidjeli i naučili. Neki učenici su osvojili brojne nagrade zahvaljujući njihovom znanju. Svi učenici su sudjelovali u brojnim,zanimljivim radionicama koje su bile raspoređene po katovima. Najzanimljiviji dio bio je proučavanje vodozemaca,njihov raspored života i sve o njihovoj prehrani. Bilo mi je vrlo zanimljivo i poučno pa bih voljela sve ponoviti i druge godine. Na kraju izleta svi zajedno smo posjetili shopping centar i svi smo se predobro zabavili.

I ove godine ----- Noć biologije 2012.

Noć biologije održala se 30.3.2012. Učenici naše škole (6.,7. i 8. razredi) posjetili su Prirodoslovno-matematički fakultet (PMF) u Zagrebu. Na pojedinim katovima postavljene su tematske izložbe  i različite radionice(biologija mora,raznolikost vodozemaca,gmazova,anatomija morskih organizama, mikroskopiranje,fiziologija bilja…).Najzanimljivije je prikazan krvožilni sustav čovjeka pa su pojedini hodnici i prostorije predstavljali srce i krvne žile, a mi smo hodajući bili „svježa krv“. Baš odlična ideja, učenici su uz voditelje-studente mogli puno naučiti.  Većina naših đaka uključila se u KVIZOVE ZNANJA,bili su jako dobri te osvojili  biljku mesožderku,biljku steviju,čokolade… Najsretniji je bio Antonio Nikolaus,kad je odgovorio točno na sva postavljena pitanja dobio je malog paličnjaka.  To je kukac poznat po mogućnosti mimikrije-dakle oponaša okoliš bojom i oblikom tijela. Učenici su mnogo toga naučili,vidjeli su razne životinje i biljke. Ove godine kao i prošle  učenike su na Noć biologije pratile učiteljice biologije Anđelka Bilić, Nataša Vađon i  Tihana Petrić. Na povratku iz Zagreba posjetili smo shopping centar i McDonalds. Svi smo se zajedno obogatli znanjem i odlično zabavili  cheeky.

Svi ti sretni trenuci vide se na slikama!

Malo odmora prije učenja

Biljka mesožderka

Uspješno natjecanje iz biologije u školskoj godini 2012.

Pod vodstvom mentorice prof. Tihane Petrić pripremali smo se za natjecanje od početka školske godine. Dodatnu nastavu iz biologije polazilo je 15 učenika, od kojih je 8 učenika  pristupilo školskom natjecanju. Školsko natjecanje bilo je 16.2.2012. u našoj školi,a sudjelovali su: Ivona Pišpek, Nikola Havaić, Hana Kern, Mario Ilić, Iva Vidaković, Petra Tečić, Tamara Šumiga i Petra Hus. Školsko natjecanje završilo je zadovoljavajuće,ali nažalost neki nisu imali dovoljan broj bodova za daljnje županijsko natjecanje. Na županijsko natjecanje od 8-ih razreda kvalificirali su se Ivona Pišpek,Tamara Šumiga i Mario Ilić. Županijsko natjecanje bilo je 16.3.2012.u Kučanu Donjem,a prošlo je zadovoljavajuće i uspješno za učenike pa i za ponosnu mentoricu.

Sedmi razredi su također polazili dodatnu nastavu biologije i pripremali se za školsko natjecanje. Na školskom natjecanju su sudjelovali:Ana Busija, Suzana Dežić, Viktorija Zlatar, Dijana Posavec, Dorin Dvorski i Dino Belovari. Također su se neki kvalificirali na županijsko natjecanje; Ana Busija i Viktorija Zlatar. Djevojke su imale prilično dobre i uspješne rezultate te smo se svi zadovoljni vraćali kući puni novih iskustava,znanja i dobrog raspoloženja  smiley